PoradyWarsztat i eksploatacja

Co da wyciszenie auta?

Co da wyciszenie auta?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Denerwuje Cię hałas wewnątrz Twojego samochodu? Możesz go wyciszyć! Podpowiadamy, jak samodzielnie wygłuszyć auto oraz jakich dokładnie efektów możesz się spodziewać.

Ruch drogowy, wiatr, opony, czy wiele innych czynników zewnętrznych sprawia, że w samochodzie robi się naprawdę głośno. Wpływa to bezpośrednio na komfort jazdy, zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Pomocne w radzeniu sobie z hałasem jest oczywiście wyciszenie auta. Należy jednak pamiętać, że im niższa klasa samochodu, tym gorsze wyciszenie. Jak więc samodzielnie wygłuszyć swoje cztery kółka?

Dlaczego warto wyciszyć swój samochód?

Nadmierny hałas wewnątrz samochodu może prowadzić do wielu frustracji. Warto więc zdecydować się na wyciszenie swojego auta. Dzięki temu znacząco zwiększy się komfort jazdy, a Ty będziesz mógł bardziej skupić się na prowadzeniu pojazdu – mniejszy hałas to mniejszy stres i rozdrażnienie. Warto pamiętać, że hałas w aucie przeszkadza zarówno podczas jazdy po mieście, jak i w dłuższej trasie. 

Wyciszenie samochodu będzie także sporym ułatwieniem dla wszystkich rodziców podróżujących z małymi dziećmi. W cichym i komfortowym dzieci będą czuły się znacznie lepiej oraz istnieje większa szansa na to, że spokojnie prześpią całą drogę. 

Należy jednak mieć na uwadze, że wyciszanie samochodu znacząco zwiększa jego ciężar – od 20 do nawet 90 kilogramów. A co za tym idzie, zwiększa się także zużycie paliwa. 

Jak wygłuszyć auto?

Jak więc wygląda proces wygłuszania samochodu? W pierwszej kolejności sprawdź, czy zwiększony hałas w aucie nie jest spowodowany uszkodzeniem silnika, jego osprzętu lub zawieszenia. Sprawdź też, czy uszczelki nie są uszkodzone – jest to niezwykle ważne, ponieważ nie do końca szczelne uszczelki wzmagają hałas powodowany przez pęd powietrza, a także wpuszczają do wnętrza samochodu nadmiar odgłosów z zewnątrz. 

Jeżeli okaże się, że hałas w samochodzie nie jest spowodowany żadną awarią lub uszkodzeniem, to z powodzeniem możesz zdecydować się na wygłuszanie. Pamiętaj też, że możesz zdecydować się jedynie na wyciszanie drzwi lub na wyciszenie całego pojazdu. 

Warto także mieć na uwadze, że standardowo do wyciszania pojazdów używa się różnych materiałów. Jednym z najpopularniejszych jest z pewnością mata butylowa. Materiał ten jest elastyczny, odporny na działanie wody, szczelny oraz dość lekki. Innym rozwiązaniem są maty filcowe ze środkami antygrzybicznymi i elektrostatycznymi, maty bitumiczne oraz  taśma dekarska. Jeżeli zależy Ci także na wyciszeniu komory silnika, to doskonałym rozwiązaniem są zaś pianki poliuretanowe.

Jeśli szukasz doświadczonych specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się wyciszaniem Twojego auta, to koniecznie odwiedź stronę https://wyciszauto.pl/.

Fot.: Jaromír Kavan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*