Najsłynniejszy Mercedes 190 w Polsce trafił pod młotek

10 lat temu wszystkie media motoryzacyjne na terenie kraju huczały o niezwykłej historii tego samochodu. 25-letni egzemplarz Mercedesa 190 został odrestaurowany w całości na koszt producenta. Ten niezwykły kawałek motoryzacyjnej historii jest obecnie do kupienia. Koszt? Jedyne 95 tysięcy złotych.

Historia tego pojazdu zaczyna się w roku 1985, kiedy to mieszkanka Warszawy, Dagmara Albrecht postanowiła kupić nowy samochód. Los chciał, że podczas przejażdzki windą natrafiła na informacje odnośnie podmiotu prowadzącego sprzedaż samochodów niemieckiej marki.

Na miejscu okazało się, że w Niemczech czeka nieodebrana przez zamawiającego 190-ka. Kobieta bardzo szybko podjęła decyzję o zakupie pojazdu. Jednakże, o wiele ważniejsze jest to, że sprzedawca zapewnił kupującą o tym, że jeśli po 25-latach wróci tym samym autem do fabryki Mercedesa to będzie mogła liczyć na specjalne traktowanie.

W roku 2010 Mercedes dotrzymał obietnicy i postanowił wykonać kompleksowy remont samochodu. Historyczny samochód już teraz może trafić w Twoje ręce. Warunkiem, poza odpowiednią sumą na koncie, jest fakt bycia „kolekcjonerem antycznych samochodów Mercedes”.

(Photo by Rudolf Stricker – Own work, Attribution, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5299417)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.