Unikatowa Toyota 2000GT trafiła pod młotek

2000GT to relikt minionej epoki motoryzacji. Produkowana w latach 60. XX wieku, to prawdziwa śmietanka motoświata. Szczęśliwy nabywca jednego z 351 wyprodukowanych egzemplarzy musiał wyłożyć blisko milion dolarów.

Ten wyjątkowy egzemplarz należał do legendarnego kierowcy wyścigowego Otto Lintona. To między innymi dlatego aukcja akurat tego pojazdu cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem. Historia tego egzemplarza jest niezwykle zawiła, a zaczyna się od kupna amerykańskiego salonu Toyoty przez Lintona.

Nie bez przyczyny, 2000GT nazywane jest pierwszym japońskim supersamochodem. Sukces pierwszych dwóch edycji Grand Prix Japonii w latach 1963 i 1964 sprawił, że pojawiło się niezaspokojone zapotrzebowanie na sportowe samochody do użytku publicznego.

W wyniku prac Toyoty powstał model 2000GT, w którym zawarte zostały najlepsze technologie japońskiego koncernu. Samochód okazał się być ogromnym sukcesem zarówno lokalnie, jak i za granicą. Teraz o unikatowości 2000GT może przekonać się nowy nabywca.

(Fot. CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=208198)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.