Wiadomości

111 rocznica powstania marki Bugatti – czyli mieszanki luksusu, osiągów i elegancji

111 rocznica powstania marki Bugatti – czyli mieszanki luksusu, osiągów i elegancji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

111 lat temu, w roku 1909, powstała marka legendarna marka Bugatti. Założycielem okazał się być 29-letni Ettore Arco Isidoro Bugatti. Mimo tego, że od najmłodszych lat łączony był z rodzinną firmą dekoratorską, młody Włoch postanowił pójść inną ścieżką kariery.

Już jako młodzieniec Bugatti budował jednostki napędowe – w wieku 17 lat zmontował dwa silniki w trzykołowym rowerze i wystartował nim w kilku wyścigach. Pionier motoryzacyjny 1 września 1907 roku podpisał kontrakt z firmą Gasmotoren-Fabrik Deutz AG w Kolonii, jednak po dwóch latach został zwolniony ze stanowiska. Powodem miały być zbyt skomplikowane i nieopłacalne.

Za pieniądze z odprawy wynajął pusty budynek, gdzie przeniosła się rodzina Bugatti. Wraz ze swoim partnerem Ernestem Friederichem założył 1 stycznia 1910 roku własną fabrykę samochodów „Automobiles Ettore Bugatti”. Już rok później, na zlecenie Peugeota opracowywał pierwsze samochody.

Już od samego istnienia marki, klienci i krytycy chwalili pojazdy stworzone prze Ettore, ze względu na właściwości jezdne , osiągi i skrzynie biegów.

Historia marki Bugatti jest niezwykle bogata, dlatego w ramach tej wyjątkowej rocznicy zachęcamy do bliższego zapoznania się z wydarzeniami, które wyniosły markę na sam szczyt.

(Photo by Rafik Wahba on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*