Wiadomości

Drugie życie Skody Favorit. Wszystko w słusznym celu

Drugie życie Skody Favorit. Wszystko w słusznym celu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

30-letnia Skoda Favorit 136 L duchem przebywała już na złomowisku, kiedy nagle okazało się, że kultowy pojazd może pomóc chorej na SMA dziewczynce. Wymagający remontu samochód trafił w dobre ręce wolontariuszy. Skoda Favorit następnie trafiła na aukcję.

Kilkunastomiesięczna dziewczynka potrzebuje najdroższego leku świata kosztującego ponad 9 milionów złotych. Dotychczas udało się zebrać niemal 1/4 tej kwoty. Kolejne cegiełki udało się dołożyć dzięki ludziom dobrej woli.

Jak czytamy na oficjalnej stronie aukcji skodadlaamelki.pl, samochód wymagał ogromnej siły woli i cierpliwości. Na szczęście, wszystko się udało. Samochód mógł wyjechać z warsztatu i ruszyć w rajd po województwie dolnośląskim. Już wtedy udało się zebrać 30 tysięcy złotych. Kiedy samochód trafił na licytację, szczęśliwy nabywca wyłożył za niego kolejne 26 tysięcy złotych. Niemniej jednak, zbyt długo się nim nie pocieszył – nowy właściciel postanowił zwrócić cztery kółka Amelii. Już niedługo, na przełomie maja oraz czerwca, odbędzie się kolejna licytacja!

Redakcja Carsio.pl z przyjemnością objęła patronat nad akcją!

(Fot. skodadlaamelki.pl)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*