Lata 70

Ford Gran Torino – jak kupić tego klasyka?

Ford Gran Torino – jak kupić tego klasyka?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ford Gran Torino to pojazd, który przez lata był podziwiany przez fanów sportowych samochodów. 

Zadziwiający wygląd i nowoczesne rozwiązania sprawiały, że był to jeden z najpopularniejszych modeli na początku lat 70. Obecnie samochód ten cieszy się jeszcze większym uznaniem, ponieważ jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców i zachwyca designerskim wyglądem. Chcesz dowiedzieć się nieco więcej o tym modelu z lat siedemdziesiątych?

Historia Ford Gran Torino – podstawowe informacje

Ford Gran Torino to model sportowego samochodu, który produkowany był w latach siedemdziesiątych. Produkcja rozpoczęła się na początku lat siedemdziesiątych. W trakcie premiery samochód nie wzbudzał zachwytu, jednak obecnie jego ocena i popularność znacząco wzrosły.

Początkowo samochód został uznany za model przeznaczony dla klasy średniej. Współcześnie wiele się zmieniło i jest to model, który uznawany jest za pojazd luksusowy. Ciekawostką, którą warto znać, jest fakt, że samochód coraz częściej pojawia się w filmach. Wielokrotnie można było go ujrzeć na ekranach kin i telewizorów. 

Wyposażenie i wnętrze Ford Gran Torino

Warto zaznaczyć, że model samochodu Ford Gran Torino zachwyca swoim wyglądem i przestronnością. Miejsca z przodu dla kierowcy i pasażera jest wystarczająco dużo, by można było wygodnie usiąść i cieszyć się z jazdy. Zarówno pasażerowie z przodu, jak i z tyłu mają możliwość zrelaksowania się i wygodnego ułożenia. Deska rozdzielcza i boczne drzwi samochodu są wykonane starannie i z klasą.

W latach tuż po premierze wydawać się mogło, że samochód ten nie jest przemyślany, a jego wykonanie i estetyka pozostawiają wiele do życzenia. Jednak obecnie wzbudza zachwyt, a na jego widok wielu fanom motoryzacji serce bije mocniej i miękną kolana.

Warto również zaznaczyć, że jest to samochód o bagażniku o bardzo dużej pojemności. Po tym względem doskonale nadaje się na wyjazdy z rodziną lub większe zakupy. Jest więc w stanie spełnić oczekiwania nie tylko panów, ale również pań, które kochają wybierać się na większe zakupy po galeriach handlowych.

Gdzie kupić dobrze zachowane modele Ford Gran Torino?

Popularność samochodu Ford Gran Torino sprawiła, że ceny za auto drastycznie wzrosły. To wydawać się może przeszkodą nie do przeskoczenia, warto jednak zaznaczyć, że obecnie nawet utrzymanie lub odnowienie takiego samochodu może sporo kosztować. Po pierwsze części zamienne i oryginalne w dobrym stanie są trudne do zdobycia – ich cena również może powalać na kolana. Model Ford Gran Torino był bardzo wrażliwy na rdzę, która pojawiała się najczęściej w sezonie zimowym, kiedy ulice posypane były solą. Tak więc fani motoryzacji są zdania, że wysoka cena jest adekwatna do jakości i wartości samochodu.

Zastanawiasz się, gdzie kupić Ford Gran Torino w dobrym stanie? Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które są godne uwagi. Najlepszym miejscem, w którym można znaleźć egzemplarze tego eleganckiego i kultowego samochodu, są aukcje internetowe. 

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że za jednym razem i bez wychodzenia z domu można przeglądać aukcje nie tylko z Polski, ale również z całego świata. To daje szeroki wybór i większą szansę na znalezienie modelu w doskonałym stanie technicznym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze Ford Gran Torino?

Przeszukując aukcje internetowe, lepiej nie nabierać się na bardzo niskie ceny. Jest to samochód, który obecnie jest bardzo ceniony i cieszy się dużą popularnością. Przy wyborze konieczne jest zwracanie uwagi na opinie sprzedającego. Im łatwiejszy jest kontakt ze sprzedawcą, tym lepiej. Dodatkowo warto sprawdzić dokładnie wszystkie parametry samochodu podane na aukcji. Jeśli jest taka możliwość, poproś o aktualne zdjęcia. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do sprzedającego, aby móc ocenić samochód z bliska i na żywo.

Ten wyjątkowy samochód nadal można znaleźć na rynku. W Polsce na wielu aukcjach internetowych można znaleźć modele Ford Gran Torino w bardzo dobrym stanie, bezwypadkowe i zadbane. Przekonaj się, że znalezienie tego zabytkowego auta wcale nie jest trudne.

(Photo by Alberto E. Rodriguez/Getty Images)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*