PoradyWarsztat i eksploatacja

Jaki kask motocyklowy jest najbezpieczniejszy? Najważniejsze cechy

Jaki kask motocyklowy jest najbezpieczniejszy? Najważniejsze cechy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zastanawiasz się, w jaki sposób wybrać idealny kask integralny lub zamknięty? Wiele zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby oraz indywidualne preferencje odnoszące się do tego typu produktów dla motocyklistów. Wbrew pozorom kask to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia osób podróżujących na dwóch kołach. Sprawdź, jak wybrać model, który będzie idealny dla Ciebie!

Kask motocyklowy – jak wybrać odpowiedni?

Poszukiwania dobrego kasku mogą zająć nawet tygodnie czasu jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy lub nie wiesz, do kogo zwrócić się o pomoc. Kask motocyklowy integralny to prawdopodobnie najczęściej wybierany model hełmu na motor, który sprawdza się zarówno na skuterach, motocyklach sportowych oraz turystykach. Kaski integralne to takie, które według specjalistów oraz motocyklistów uznawane są za najbezpieczniejsze. To właśnie dlatego warto się nimi zainteresować, szczególnie jeśli kupujesz pierwszy w życiu kask na motor. Oto kilka kluczowych wskazówek, które pomogą Ci wybrać kask z blendą lub jakikolwiek inny model spełniający Twoje oczekiwania:

  1. Dokładnie sprawdź renomę producenta oraz materiał, z jakiego wykonany jest konkretny model kasku.
  2. Sprawdź certyfikaty bezpieczeństwa, jakie posiada dany model kasku.
  3. Dobierz odpowiedni rozmiar kasku – najlepiej przymierz kilka modeli w sklepie i spędź w nich po kilkanaście minut.
  4. Określ jasno swoje potrzeby – czy potrzebujesz blendy? Z jakimi prędkościami podróżujesz?
  5. Weź pod uwagę wagę kasku – ta jest kluczowa, szczególnie wtedy, kiedy podróżujesz motocyklem na duże odległości.

Powyższe kwestie to tylko podstawowe porady na temat tego, jak wybrać idealny kask integralny. Co to znaczy, że kask posiada certyfikaty bezpieczeństwa? Otóż to, że zabezpiecza głowę nawet przed najmocniejszymi uderzeniami w razie upadku.

Najbezpieczniejszy kask na motor, czyli jaki?

Ogólnie rzecz biorąc, najbezpieczniejszy kask motocyklowy to taki, który charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, doskonałymi wynikami testów uderzeniowych oraz posiadaniem licznych certyfikatów bezpieczeństwa. Pamiętaj o tym, że na bezpieczeństwie podczas jazdy motorem nie warto oszczędzać. Głównie dlatego kaski integralne od topowych producentów kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Jak dopasować kask motocyklowy integralny do głowy? Podpowiadamy!

Kwestia idealnego dopasowania kasku integralnego do głowy jest bardzo ważna. Musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę fakt, iż każdy człowiek ma inny kształt głowy. Warto więc wybrać się do dobrego sklepu motocyklowego, aby przymierzyć co najmniej kilka modeli kasku integralnego z blendą lub bez od różnych producentów. To najlepszy sposób, aby upewnić się co do tego, jaki rozmiar kasku kupić dla siebie. Idealny model powinien delikatnie uciskać policzki (ale nie za mocno) i jednocześnie po zapięciu nie poruszać się po powierzchni głowy. Pamiętaj! Dobrze dobrany rozmiar kasku to większe bezpieczeństwo dla Ciebie podczas ewentualnego upadku. Dzięki temu zredukujesz ryzyko, że kask zsunie się z Twoje głowy lub nieodpowiednio zamortyzuje uderzenie.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*