Wiadomości

Kultowe modele Porsche tanieją w zaskakującym tempie

Kultowe modele Porsche tanieją w zaskakującym tempie
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Tak wynika z najnowszego katalogu motoryzacyjnego „Oldtimer Markt. Preise 2021”, który jest nieodłączną wyrocznią każdego kolekcjonera z prawdziwego zdarzenia. Samochody niemieckiego koncernu miały stanieć nawet o kilkanaście procent!

Przytoczony katalog wydawany jest rok do roku od kilkudziesięciu lat. Zamieszczone w nim informacje dotyczą cen oldtimerów z okresu 1920-1995. Z kolei ceny znajdujące się w dokumencie pochodzą z wniosków wysuwanych na podstawie transakcji indywidualnych, aukcji czy też wycen ekspertów. Ponadto, samochody zyskują oceny odpowiadające ich atrakcyjności wyznaczanej na podstawie stanu technicznego, spalania, czy oryginalności.

Najbardziejs na wartości straciły najstarsze modele – Porsche 356 i pochodne wersje cabrio oraz S. Dalej znajdują się modele 356 B oraz C z lat 60. XX wieku – w tym przypadku egzemplarze potrafiły stracić nawet kilkanaście procent na wartości. Podobnie jest z następcą kultowej 356-tki czyli Porsche 911. Choć, akurat w tym przypadku, ceny spadły maksymalnie o kilka procent.

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*