Nieoficjalne

Największe fankluby klasycznych Mercedesów w Polsce

Największe fankluby klasycznych Mercedesów w Polsce
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Fanklub to miejsce, w którym odnajdzie się każdy miłośnik czterech kółek. Dołączając do stowarzyszenia, zyskujesz szereg przywilejów. Jednak najważniejszym z nich jest możliwość spotkania się z innymi zwariowanymi fanami danej marki samochodów lub modelu. Podobnie jest w przypadku Mercedesa. Zobacz największe fankluby klasycznych Mercedesów w Polsce. 

Fankluby

Niezależnie od tego, czy działają lokalnie, czy centralnie, fankluby zrzeszają najbardziej zapalonych fanatyków czterech kółek. Wiek, płeć, czy doświadczenie nie mają tu większego znaczenia – liczy się przede wszystkim wspólna miłość do Mercedesa. Członkowie takich stowarzyszeń to istne kopalnie wiedzy, której często nie można znaleźć nigdzie indziej. Prezentujemy zestawienie najprężniej działających fanklubów klasycznych Mercedesów w Polsce.

Klub Mercedes W124

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się klub zrzeszający fanatyków nieśmiertelnej 124-ki. Jak w większości przypadków fanklubów, warunkiem dołączenia jest przede wszystkim fakt posiadania wspomnianego modelu. Stowarzyszenie zajmuje się organizacją zlotów, spotkań klubowych, czy zlotów samochodowych. Ich zadaniem jest także popularyzacja wiedzy o marce Mercedes-Benz oraz zbieranie i rozpowszechnianie informacji o słynnym modelu W124, który jest prekursorem współczesnej Klasy E. 

Klub Mercedes Lublin

Tym razem do czynienia mamy z lubińskim klubem, który prężnie działa na terenie województwa. Członkowie Mercedes Klub Lublin spotykają się na początku każdego miesiąca na miejskich parkingach (przy stadionie “Arena Lublin” oraz “Felicity Lublin”), a także biorą udział w przejazdach ulicami miasta. Organizują też własne stoiska na pokazach motoryzacyjnych, na których m.in. prezentują zabytkowe modele niemieckiej marki.

Mercedes Toruń Klub

To zdecydowanie jeden z najbardziej “profesjonalnych” fanklubów na naszej liście. Toruński klub niedawno zorganizował zabawę na śniegu o nazwie Winter Trophy. Wydarzenie to ma przede wszystkim przekazywać wartość szkoleniową z zakresu jazdy w mroźnych warunkach. Poza tym, fanklub zajmuje się przede wszystkim organizowaniem zlotów, szkoleń (jak wspomniane wyżej Trophy) i wszelkiej maści wydarzeń, które mają na celu zrzeszanie fanów Mercedesa z całej Polski. Warto zauważyć, że wśród członków Mercedes Toruń Klub znajdują się osoby dysponujące jednymi z najbardziej kultowych egzemplarzy Mercedesa.

Klub Mercedes-Benz W201 i W124

Jak informują sami członkowie klubu za pośrednictwem strony internetowej: “Klub Mercedes-Benz w201 & w124 został założony przez miłośników tych dwóch modeli w listopadzie 2006 roku. Pierwsze forum gromadziło miłośników modeli w201 i w124 już od lutego 2003 roku. Można je śmiało nazwać protoplastą naszego Klubu. Zapraszamy wszystkich chętnych do rejestracji na forum i do zapoznania się z regulaminem naszego Klubu.” 

Fanklub ten prężnie działa, organizując wszelkiej maści zloty, koncerty, czy też inne wydarzenia zrzeszające fanów niemieckiej motoryzacji.

MB/8 Club Poland

Jak czytamy na stronie stowarzyszenia: “stowarzyszenie MB/8 Club Poland istnieje od 2001 roku i w chwili obecnej zrzesza już niemal stu oficjalnych członków – właścicieli i użytkowników mercedesów W114, W115, W123 i wielu, wielu innych modeli. Liczba członków Klubu, podobnie jak jego sympatyków (uczestników ogólnopolskich spotkań) wciąż rośnie. Jesteśmy w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, Toruniu, Łodzi i wielu mniejszych miejscowościach. Wszystkich nas łączy przekonanie, że W114, W115 są ostatnimi przedstawicielami rodziny mercedesów łączącymi w sobie nowoczesność technologiczną ze starą, klasyczną elegancją.”

Trzeba przyznać, że MB/8 Club Poland to organizacja z niezwykle bogatą historią. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*