Wiadomości

Padł nowy aukcyjny rekord Alfy Romeo GT Junior!

Padł nowy aukcyjny rekord Alfy Romeo GT Junior!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rekordzista wyłożył aż 250 tysięcy złotych za kultowy model Alfy – pobijając tym samym poprzedni, wysoko zawieszony rekord. Historia tego stylowego coupe sięga połowy lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku!

Wbrew pozorom, GT Junior nie był najmocniejszą wersją tego modelu z włoskiej stajni. 109-konny silnik 1.6 l Giulii Sprint Veloce został wyparty przez mniejszy, 1.3-litrowy silnik o mocy 90 KM.

Na popularność tego modelu we Włoszech miał wpływ podatek nakładany na większe silniki. Podobny los spotkał zmniejszone Ferrari 208 GTB.

GT Junior szybko okazał się strzałem w dziesiątkę – wyrywający się do jazdy silnik, perfekcyjnia zaprojektowana skrzynia biegów i wysoki komfort podbił serca Włochów. O GT Junior zrobiło się tak głośno, że w 1971 zaczęto eksportować Juniora na drugi koniec świata – do Australii.

Przedmiot aukcji, jeden z egzemplarzy Juniora, prezentuje się naprawdę świetnie. Samochód przeszedł gruntowną renowację i nic dziwnego, że szczęśliwy nabywca wyłożył aż ćwierć miliona złotych!

(By Adriano at Italian Wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8329025)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*