Wydarzenia

Zloty zabytkowych Mercedesów w Polsce – jakie wydarzenia są największe?

Zloty zabytkowych Mercedesów w Polsce – jakie wydarzenia są największe?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody niemieckiej marki, jako ogólnoświatowe ikony, cieszą się ogromnym zainteresowaniem miłośników motoryzacji. Zwłaszcza tych, którzy cenią sobie klasyczne niekonwencjonalne linie i przyjemny dla ucha warkot silników.

Na szczęście pomimo upływu lat, w Polsce ostało się więcej niż kilka egzemplarzy klasycznych Mercedesów. Większość z nich możemy zobaczyć na corocznych zlotach. Gdzie się udać? 

Trudno o bardziej atrakcyjne święto upamiętniające klasyki minionej epoki niż zloty klasycznych samochodów. Choć na terenie całej Polski organizowane są wszelkiej maści wydarzenia, to zdecydowanie najbardziej prestiżowymi są te skupiające się wokół zabytkowych Mercedesów. 

Nie mówimy wyłącznie o pojazdach z początku lat 30. – konstrukcje pochodzące z końca XX wieku mają również całkiem sporo do zaoferowania. Tego typu wydarzenia są najlepszą lekcją historii. Co więcej, to idealna okazja, by poznać szersze grono zwariowanych miłośników niemieckiej motoryzacji i wymienić się poglądami na przeróżne tematy. Czego chcieć więcej? Oto zestawienie najciekawszych i największych zlotów zabytkowych Mercedesów!

StarDrive Poland 2021 

W tym roku, najwspanialsze zabytki niemieckiej marki spotkają się w Katowicach w dniach 9–12 września. StarDrive to impreza o bogatej wieloletniej tradycji, która pomimo skromnych początków przerodziła się w wydarzenie na skalę europejską. Jak co roku, na placu znajdą się kultowe zabytki, a wśród nich między innymi: 

  • Mercedes 300 SL Gullwing, 
  • Mercedes W21, 
  • Mercedes 200 Roadster, 
  • Mercedes 170V Cabrio, 
  • Mercedes 10/20 HP
  • Mercedes Pullman 320. 

To rzecz jasna wyłącznie garstka pojazdów, które zawitają do Katowic już we wrześniu tego roku. Możemy spodziewać się, że imprezę okraszą konkursy piękności czy też rajd turystyczny. 

Organizatorem wydarzenia jest uznany Klub Zabytkowych Mercedesów Polska, który dzięki współpracy z dealerami Mercedes-Benz w Polsce uprawniony jest do prezentacji najnowszych dzieł niemieckiej marki. 

She’s Mercedes

Tym razem propozycja dla Pań. She’s Mercedes to wydarzenie dedykowane przede wszystkim kobietom, które pokochały produkcje niemieckiej marki. Tradycją stało się, że wydarzenie to organizowane jest co roku i przyciąga tłumy chętnych. Tegoroczne wydarzenie planowane jest na sierpień i prawdopodobnie zagości do pomorskiego Pucka. Nie zabraknie atrakcji i zapierających dech w piersiach samochodów przyciągających wzrok nawet najbardziej zagorzałego ekologa. Jak na razie nie wiadomo, co dokładnie przygotowali organizatorzy, jednak jedno jest pewne – będzie się działo! 

Ogólnopolski Zlot Miłośników Mercedesa – Gusto Italiano

Zestawienie zamyka zlot, który odbędzie się już w tym miesiącu – w dniach 22–23 maja 2021 roku! Uczestników przywita między innymi ekskluzywna kolekcja ponad 50 zabytkowych Mercedesów, aż 120 konstrukcji nowszej generacji, czy też kilka najświeższych dzieł niemieckiej marki. Poza tym, zorganizowane zostaną spotkania z członkami Polskiej Izby Motoryzacyjnej, pokazy detailingu, oraz niecodzienne wystawy 400 modeli “resoraków”. Poza świetną włoską kuchnią i przyjazną atmosferą, na zlotowiczów czekają zawody zręcznościowe, przeciąganie malucha, toczenie koła zapasowego, czy też konkurs wiedzy o zabytkowych modelach! 

Ponadto, dzięki nawiązanej współpracy uczestnicy Ogólnopolskiego Zlotu Miłośników Mercedesa Gusto Italiano będą mogli zwiedzić Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz Dwór Starostów Chęcińskich czy też Ogród Włoski. Warto wspomnieć, że to jedynie skromny wycinek zaplanowanych atrakcji. Zlot odbędzie się w śląskim Podzamczu. 

Mamy nadzieję, że pomimo uciążliwego reżimu sanitarnego wydarzenia przebiegną zgodnie z planem. Do zobaczenia już niedługo! 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*