Porady

Czym kierować się przy wyborze kredytu samochodowego?

Czym kierować się przy wyborze kredytu samochodowego?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kredyty bankowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu samochodowego, który pozwala na zrealizowanie marzeń o własnym pojeździe. Zanim złożysz wniosek w banku, porównaj dostępne oferty i wybierz tą najlepiej wpisującą się w twoje oczekiwania.

Jest wiele osób, które decyzję o zaciągnięciu kredytu podejmują dość spontanicznie i nie przykładają większej wagi do wybranej oferty. Tymczasem może to sporo kosztować, co pokazuje kalkulator kredytów samochodowych na finanse.rankomat.pl. W zależności od wartości auta, różnica może wynieść nawet kilka tysięcy złotych! 

Jak wybrać kredyt samochodowy z korzyścią dla siebie?

Wybór kredytu samochodowego wcale nie sprowadza się wyłącznie do porównania ofert pod kątem oprocentowania. Chociaż parametr ten odzwierciedla wysokość narzucanych przez bank odsetek, znaczenie mają także inne parametry.

  • Koszty kredytu 

Na całkowitą kwotę do spłaty składa się wiele elementów, m.in. oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie itp. Dlatego wybór finansowania pod kątem oprocentowania oznacza nieuwzględnienie wielu znaczących opłat. 

Jeśli zależy ci na wyborze taniego kredytu samochodowego, porównaj RRSO poszczególnych ofert. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest wskaźnikiem, który uwzględnia zarówno odsetki, jak i koszty pozaodsetkowe. Daje więc lepszy pogląd na to, ile zapłacisz za tego rodzaju finansowanie.

  • Okres kredytowania

To, jak długo będziesz spłacać kredyt, ma spore znaczenie – szczególnie dla twoich finansów. Jeśli nie chcesz nadwyrężać domowego budżetu lub nie masz wystarczająco wysokiej zdolności kredytowej, wybierz kredyt z dłuższym okresem spłaty. 

Warto dokładnie oszacować koszty finansowania z krótszym i dłuższym wariantem, aby poznać różnice cenowe. Może się okazać, że będą one niewielkie, a wybór dłuższego okresu kredytowania odciąży budżet. 

  • Wysokość miesięcznej raty

Wielu osobom zależy, aby miesięczna rata kredytu samochodowego nie była odczuwalna. Dlatego warto porównać oferty pod tym kątem, by – w razie konieczności – móc „pomanewrować”, zmieniając różne parametry finansowania.

  • Wymagania stawiane kredytobiorcy

Banki mogą mieć różne wymagania stawiane kredytobiorcą – nie tylko w zakresie zdolności kredytowej, ale także innych elementów. Być może część z nich będzie wymagała wykupienia dodatkowego ubezpieczenia albo skorzystania z innych produktów bankowych. 

Znajdź kredyt samochodowy bez wychodzenia z domu

Wiele osób analizuje poszczególnych ofert kredytowych – sądzą, iż wiąże się to z koniecznością osobistych wizyt w bankach. Można jednak tego dokonać bez wychodzenia z domu. Jak?

Znajdź kredyt samochodowy na finanse.rankomat.pl, korzystając z darmowego kalkulatora. Wystarczy wpisać konkretne parametry finansowania, aby uzyskać informacje na temat poszczególnych ofert banków działających w Polsce. 

Potrzebujesz zaledwie kilku minut, aby dowiedzieć się, gdzie zaciągniesz korzystny kredyt na warunkach dopasowanych do twoich potrzeb. 

Zdjęcie główne: Negative Space/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*