FanklubyNieoficjalne

Fankluby Audi w Polsce – gdzie ich szukać?

Fankluby Audi w Polsce – gdzie ich szukać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Audi w naszym kraju ma wielu zagorzałych miłośników z racji na swoje niskie ceny i możliwość modyfikacji. Zbierają się oni w fanklubach, lecz gdzie należy takowych poszukiwać?

Samochód z czterema pierścieniami na masce czy drzwiach bagażnika to niezwykle częsty widok na polskich ulicach. Nie ma co się temu dziwić. Starsze modele Audi często oferują dobre, niezawodne silniki i wyposażenie oraz jakość wykonania na poziomie wyższym od swych odpowiedników z innych marek, a nowe dzieła producenta z Ingolstadt to już bardzo luksusowe maszyny, które wraz ze sportowymi wersjami tworzą gamę modeli na najwyższym poziomie.

Należy jednak oddzielić zwykłych kierowców, którzy po prostu poruszają się od punktu A do punktu B za pomocą swojego niemieckiego samochodu, od miłośników, którym zależy, by ich Audi było w jak najlepszym stanie mechanicznym, a także wyróżniało się wyglądem czy parametrami na tle zwyczajnych przedstawicieli danego modelu. Tacy zapaleńcy często są członkami fanklubów, które w wypadku tak wielkiej marki, jak Audi, po prostu muszą zaistnieć.

Gdzie szukać fanklubów Audi?

Trzeba iść z biegiem czasu, więc naturalnie najprostszą odpowiedzią będzie: internet. Na Facebooku bardzo łatwo znaleźć grupy przeznaczone dla fanów marki, zarówno z całego kraju, jak i z danego regionu.

Ponadto Audi ma na tyle dużą sławę, że swoje fankluby posiadają także poszczególne modele, wśród których warto nadmienić Audi A3 oraz A4. Wszystko to przez fakt, iż te dwa niemieckie samochody są głównymi bohaterami forów internetowych przeznaczonych dla ich właścicieli oraz, co jasne, miłośników.

Fora dyskusyjne lata świetności mają zdecydowanie za sobą, ale wciąż za ich pomocą można znaleźć pomoc w radzeniu sobie z usterką, wymienić opinię na temat danego silnika czy całej generacji danego modelu oraz znaleźć lokalizację odbywających się w okolicy zlotów, gdzie można zobaczyć auta swojej ulubionej marki. 

Wracając do wspomnianego wcześniej Facebooka. Grup o tematyce Audi jest naprawdę wiele, a największą z nich jest Audi Klub Polska, gdzie na ten moment znajduje się prawie 40 tysięcy członków chwalących się swoimi samochodami, wymieniających informacjami na temat danych modeli, a także przesyłających najnowsze wiadomości dotyczące marki. Ponadto można tam się często umówić na bardziej lub mniej spontaniczne zloty.

Znalezienie fanklubu prostsze niż myślisz!

Z racji na to, jak mocną pozycję ma Audi w Polsce i ile samochodów tej marki jeździ po drogach nad Wisłą, znalezienie fanklubu tej marki w swojej okolicy czy nawet filii tego ogólnopolskiego to naprawdę proste zadanie, które nie pochłonie ogromnej ilości czasu. 

Znalezienie się w takim fanklubie to może być świetny sposób na pokazanie szerszej publice swojego samochodu, dowiedzenie się czegoś nowego o marce czy też zobaczenie najciekawszych egzemplarzy Audi z całego kraju.

Najważniejsze jest, by pamiętać o jednym. Motoryzacja powinna łączyć, a nie dzielić i nie jest ważne, do której marki czuje się sympatię czy sentyment. Najważniejszy jest fakt interesowania się motoryzacją i dzielenia się swą wiedzą oraz zapałem z innymi osobami. Dzięki temu kultura samochodowa w naszym kraju i na całym świecie może wciąż istnieć, a auta nie staną się tylko bezdusznymi narzędziami do poruszania się z punktu do punktu.

zdj. główne: Tama66/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*