Nieoficjalne

Fankluby Opla w Polsce – jest też u Ciebie?

Fankluby Opla w Polsce – jest też u Ciebie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niemiecka marka założona przez Adama Opla to zarazem jeden z najpopularniejszych producentów samochodów w Polsce. Z tego powodu na naszych rodzimych ziemiach znajdziemy dziesiątki klubów i klubików dla miłośników koncernu z Rüsselsheim am Main. Przyglądamy się dokładniej największym fanklubom Opla w Polsce! 

Czy wiesz, że…?

Marka Opel została założona przez konstruktora Adama Opla. W 1859 roku, zaintrygowany najnowszym wynalazkiem nazwanym maszyną do szycia, podjął pracę u jednego z belgijskich producentów. Po powrocie do rodzinnego Rüsselsheim Adam rozpoczął pracę nad budową swojej pierwszej maszyny do szycia. Z czasem rodzinna firma zainteresowała się produkcją rowerów, co okazało się wyjątkowo dochodowe. Co ważne, Adamowi nigdy nie było dane ujrzeć pierwszych automobili wyprodukowanych przez jego firmę. 

Opel Frontera Fanklub

Jak nazwa wskazuje, to klub fanów terenowego wcielenia Opla. Choć z pewnością ważny jest fakt posiadania własnej Frontery, to nie ma to oficjalnych konsekwencji w aktywnym uczestnictwie w działalności jednego z największych klubów niemieckiej marki w Polsce. Fanklub działa w małopolskim Chrzanowie, niemniej jednak, krajowe zasięgi ułatwiają kontakt z pozostałymi członkami – bez względu na adres zamieszkania.

Astra Klub Polska

Czym byłby Opel, gdyby nie słynny model Astra, który na dobre podbił serca Polaków już w latach 90. XX wieku. Kolejna propozycja dotyczy fanklubu skupionego wokół tego legendarnego modelu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że fanklub Astry podzielony jest na regionalne oddziały. Sprawia to, że klub ma zasięg ogólnokrajowy. Jest to szczególnie imponujące, zważywszy na fakt, że stowarzyszenie zostało założone dopiero w 2007 roku!

Fanklub Corsa

To powstałe w 2007 roku stowarzyszenie zaczęło swoją działalność od skromnego forum dyskusyjnego, jednak z czasem przerodziło się w pełnoprawny fanklub Opla Corsy. Stowarzyszenie zrzesza miłośników samochodów Opel Corsa A, B, C, D i E dzielących się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami na temat jednego z najpopularniejszych modeli niemieckiej marki założonej przez Adama Opla. Co ważne, ten fanklub również działa na skalę krajową dzięki regionalnym oddziałom. 

Opel Zafira Klub Polska

To klub skupiony wokół popularnej „Zośki”. Co ważne, członkowie organizacji są wyjątkowo zaangażowani w zbiórki charytatywne. Dzięki dużemu doświadczeniu związanemu z organizacją zlotów Klub Zafiry jest wyjątkowo skuteczny w zbieraniu datków na słuszne cele. To idealne miejsce dla osób łączących motoryzację i dobre serce. 

Insignia Club Polska

Ostatnia propozycja dotyczy klubu poświęconego Oplowi Insignii. To największe tego typu stowarzyszenie w kraju nad Wisłą. Dzięki ogromnej rzeszy członków i użytkowników wspierających klub Insignia Club Polska ma do zaoferowania ogrom przydatnej wiedzy i doświadczenia. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*