Lata 70

Ford Gran Torino – gdzie znaleźć dobrze zachowane egzemplarze?

Ford Gran Torino – gdzie znaleźć dobrze zachowane egzemplarze?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Popularne samochody to nie tylko najnowsze modele z ostatnich lat, ale również oldtimery i klasyki, a wśród nich – Ford Gran Torino. Gdzie możemy go kupić?

Ford Gran Torino – czyli popularny oldtimer

Samochód jest rzeczą, która w dzisiejszych czasach ułatwia nam wykonywanie wielu codziennych obowiązków. Jednak dla wielu fanów motoryzacji, to nie tylko środek transportu, którym możemy pojechać do pracy, czy na zakupy, ale prawdziwa pasja. Z roku na rok rośnie popularność tak zwanych oldtimerów, czyli samochodów, których produkcja rozpoczęła się wiele lat temu, jednak nadal należą do grupy pożądanych pojazdów. Wśród nich nieustanną sławą cieszy się model firmy Ford, czyli popularny Gran Torino. Zaczęto go produkować na początku lat 70. ubiegłego wieku. Samochód ten można bezsprzecznie nazwać klasykiem, jednak obecnie trudno znaleźć dobrze zachowany egzemplarz. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to niemożliwe, co postaramy się przybliżyć w dalszej części artykułu. 

Oldtimery naszych czasów – historia modelu Forda Gran Torino

Aby zasłużyć na miano oldtimera, popularny Ford Gran Torino musiał odczekać kilka lat. W latach 70. był ciekawą nowinką, która jednak musiała zmierzyć się z konkurencją. W dalszym ciągu historii jego kariera zwolniła tempa, jednak rok 2008 przyniósł niespodziewany popyt na dany model. W roku tym premierę miał popularny film Clinta Eastwooda, w którym Ford Gran Torino odegrał jedną ze znaczniejszych ról. Żeby jednak nie mówić o filmie, jako głównym czynniku wzrostu popularności samochodu, na miano oldtimera Ford zasłużył sobie także swoją specyfiką, możliwościami oraz charakterystycznym wyglądem. W latach produkcji uznany został za samochód klasy średniej, jednak dzisiaj należy do grupy modeli luksusowych oraz pożądanych przez wielu fanów motoryzacji. Jadąc nim, możemy poczuć się jak bohaterowie amerykańskiego filmu z końca ubiegłego wieku. Mamy pewność, że zwrócimy dzięki niemu uwagę przechodniów oraz innych kierowców.

Gran Torino – podpowiadamy, gdzie możemy znaleźć dobrze zachowane modele 

Popularność samochodu Ford Gran Torino znacząco wzrosła w ostatnich latach, co analogicznie spowodowało również wzrost jego cen. Należy jednak pamiętać o tym, że chcąc zakupić oldtimera w dobrym stanie, zawsze będziemy musieli zmierzyć się z wygórowanymi kwotami. Wiąże się to między innymi z tym, że samo utrzymanie tego typu pojazdu to spory wydatek. Popularne oldtimery to klasa sama w sobie, zazwyczaj mają niecodzienny charakter, który znacznie podnosi ich cenę, podobnie jak dostęp do części zamiennych. Mimo to, fani motoryzacji zgadzają się, że jest adekwatna do wartości pojazdu oraz wrażeń, które towarzyszą nam podczas jazdy Gran Torino. Zakup tego modelu może stanowić wyzwanie dla wielu osób, zwłaszcza jeżeli zależy nam na nabyciu samochodu, który zachowany jest w dobrym stanie. Wiąże się to między innymi z tym, że Fordy Gran Torino znane były ze słabej odporności na rdzę, która pojawiała się zwłaszcza w okresie zimowym, gdy zaśnieżone drogi posypywano warstwą soli. 

Zadanie polegające na zakupie tego modelu w dobrym stanie, jest jednak możliwe do wykonania, choć wymaga sporej cierpliwości od zainteresowanego. Najpopularniejszym miejscem, w którym możemy znaleźć wiele interesujących ofert, są aukcje internetowe. Ich niewątpliwym plusem jest to, że w niewielkich odstępach czasowych możemy oglądać oferty z całego świata. Kupując na nich, należy jednak zachować sporą ostrożność, starannie szukać sprzedawców oraz decydować się na wybór tych sprawdzonych, którzy nie tylko posiadają pozytywne opinie, ale są również w stanie udzielić nam szczegółowych informacji na temat samochodu. Przeglądając aukcje internetowe, warto mieć na uwadze strony, które zajmują się wystawianiem ofert związanych wyłącznie z motoryzacją. 

Gdzie jeszcze możemy zakupić Forda Gran Torino?

Jeżeli zależy nam na zakupie popularnego oldtimera, musimy uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza jeśli chcemy nabyć samochód w dobrym stanie. Odpowiednim miejscem, w którym możemy dokładnie przyjrzeć się sprzedawanym modelom popularnych samochodów, są różnego rodzaju targi pojazdów. Należy jednak pamiętać, że są znacznie rzadsze niż aukcje internetowe. Dodatkowo nie zawsze mamy gwarancję, że wśród wystawionych egzemplarzy znajdziemy interesujący nas model. 

(fot. 1976 Ford Elite. Photo by Kenneth Dwain Harrelson, uploaded on May 3rd, 2009./Wikipedia/ HaarFager)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*