Warsztat i eksploatacja

Jak przygotować lokal na warsztat?

Jak przygotować lokal na warsztat?
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przygotowanie warsztatu, zwłaszcza takiego, który obejmować będzie naprawę i renowację samochodów zabytkowych wymaga podobnego wyposażenia do lokalu, w którym naprawiane są nowoczesne samochody. W obu przypadkach wielu mechaników nie zakupuje niezbędnego ekwipunku i narzędzi.

Na początku należy oczywiście uzyskać odpowiednią nieruchomość pod lokal. Należy zdobyć o niej niezbędne informacje, które znajdziesz m.in. na stronie znajdzksiege.pl.

Aby zapewnić sobie komfort pracy, dobrym rozwiązaniem będzie klimatyzacja Katowice są miastem, w którym znajdziesz dobrej jakości sprzęt.

Klucze

Klucz to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi, którego potrzebuje każdy mechanik samochodowy i majsterkowicz. Prawie wszystkie naprawy samochodów wymagają klucza, dlatego w garażu należy takowy posiadać. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby rozmiary był w jednostkach metrycznych oraz w jednostkach imperialnych. Jeśli jednak nie możesz kupić obu jednocześnie, kup rzecz jasna zestaw metryczny. Klucze mają różne właściwości. Proponujemy zakupić komplet kluczy ze stopu chromowo-wanadowego. Są mocne, niezawodne i pozostaną z Tobą przez wiele lat. 

Śrubokręty

Śrubokręty to jedne z najważniejszych podstawowych narzędzi mechanicznych w każdym warsztacie. To poręczne narzędzie może pomóc w radzeniu sobie ze śrubami. Spróbuj również zaopatrzyć się w śrubokręt imbusowy. Istnieje więcej typów, ale nie są one powszechne w branży motoryzacyjnej. Najlepiej użyć śrubokręta magnetycznego. Kiedy pracujesz w niewygodnej pozycji, te śrubokręty mogą utrzymać śruby na miejscu. Zmniejsza to ryzyko ich zgubienia

Podnośniki

Kolejnym ważnym narzędziem dla mechaników samochodowych jest podnośnik. Podnośnik służy oczywiście do podnoszenia samochodu. Po podniesieniu samochodu umieść wspornik pod samochodem i dokonaj odpowiednich regulacji, aby go naprawić. W małym, profesjonalnym garażu dobrze jest zainstalować 3-4 podnośniki. Jeśli nie zakupić takiej ilości, kup przynajmniej dwie sztuki, które są dobrej jakości i mogą wytrzymać co najmniej 2-3 tony wagi. 

Leżanka

Pracując pod samochodem, ludzie zwykle używają tektury. Kiedy leżysz na tekturze, prace naprawcze mogą być trudne. Ponadto karton nie zapewnia wygodnego ułożenia pleców.. Leżanka warsztatowa ma koła, dzięki czemu można na niej łatwo leżeć i wysuwać się spod pojazdu. Dodatkowo ma wyściełaną powierzchnię, która zapewnia komfort plecom. Kolejną zaletą leżanek jest możliwość dostosowania. W większości można dostosować rozmiar i kąt. 

Sprężarka powietrza

Od pompowania opon po używanie narzędzi pneumatycznych, sprężarki powietrza mają wiele do zrobienia w warsztatach samochodowych. Dlatego rozważ umieszczenie jednej w garażu. Jeśli sprzęt potrzebny jest tylko do opon, sprężarka o niskim poziomie psi może spełnić zadanie. Do innych celów kup produktów o wysokim psi. Są kosztowne, ale jeśli są odpowiednio konserwowane, mogą być przechowywane przez długi czas. Najlepiej kupić przenośną sprężarkę powietrza. Jeśli jednak nie kupisz takiego wariantu, przedłuż wąż do dwukrotnej długości garażu, by komfortowo korzystać ze sprzętu w każdym zakątku pomieszczenia.

Latarka

Nawet z użyciem latarki trudno jest pracować w stosunkowo ciemnym miejscu. Są one oczywiście ważne, ale lampy na głowę pozwalają zachować wolne ręce i łatwo skupić się na miejscu pracy. Reflektor może z łatwością skupić się na dokładnej lokalizacji, na którą patrzyłeś. Wybierając lampę czołową, skup się na zakupie trwałych i ładowalnych wariantów. Ponadto upewnij się, że pasek jest rozciągliwy i wygodny w noszeniu. Latarki z różnymi ustawieniami jasności są lepsze niż te zwykłe. 

Przechowywanie narzędzi

Masz wszystkie te narzędzia w swoim garażu, aby zapewnić wydajność i komfort pracy, ale co, jeśli nie możesz ich znaleźć, gdy ich potrzebujesz? Dlatego w każdym warsztacie wymagany jest pojemnik do przechowywania zestawów narzędzi, aby były uporządkowane i dostępne w razie potrzeby. Jeśli pod skrzynią znajdują się koła, możesz zabrać ją ze sobą w dowolne miejsce garażu. Jeśli posiadasz nawet warsztat średniej wielkości, skrzynka narzędziowa na kółkach zapewni Ci duży komfort. Upewnij się, że skrzynia jest wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkie narzędzia. Aby jednak wygodnie ją nosić i poruszać się z nią, nie inwestuj pieniędzy w ogromną skrzynię. Oprócz tego zaopatrz się w dobry stół warsztatowy, który możliwy jest do zakupienia na stronie https://raconstruction.pl/kat/stoly-przemyslowe/stoly-do-pakowania/. 

Spray do czyszczenia

Taki spray jest idealny do usuwania nadmiaru smaru i brudu wokół hamulców. Ponadto regularne stosowanie środków do czyszczenia hamulców może zapobiegać przedostawaniu się do nich szkodliwych zanieczyszczeń. W związku z tym przedłuża się ich żywotność i zmniejsza hałas powodowany przez hamowanie. Kupując środek do czyszczenia, spróbuj skupić się na rozmiarze butelki, rozmiarze dyszy i precyzyjnych słomkach. Nie kupuj dużej butelki, której nie można używać jedną ręką.

Myjka wysokociśnieniowa

Mycie samochodu z użyciem myjki wysokociśnieniowej to najwygodniejsza metoda. Dlatego jeśli jesteś właścicielem warsztatu, tego rodzaju sprzęt jest niezbędnym narzędziem. Wykorzystuje ciśnienie wody do usuwania brudu z samochodu. Jednak kupując myjkę wysokociśnieniową, należy pamiętać o pewnych środkach ostrożności. Aby zapobiec uszkodzeniom, nie kupuj przemysłowych myjek. Utrzymuj umiarkowane ciśnienie psi, aby samochód można było łatwo wyczyścić bez uszkodzenia lakieru.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*