Porady

Jakie części wymienić przy kupnie samochodu używanego?

Jakie części wymienić przy kupnie samochodu używanego?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kupując używany samochód, musimy liczyć się z tym, że kwota, którą za niego zapłacimy, nie będzie naszym jedynym wydatkiem. Przy zakupie używanego auta trzeba bowiem liczyć się z wymianą niektórych części samochodowych na nowe. Jakie części samochodowe wymienić po zakupie auta?

Kupując używany samochód, należy liczyć się z tym, że będzie trzeba coś w nim wymienić. Kwota, którą trzeba wydać na części zamienne, jest uzależniona od wieku i przebiegu auta, oraz od tego, jak dbał o niego poprzedni właściciel. Należy jednak pamiętać, że konieczna będzie wymiana filtrów, olejów, żarówek, płynów, opon, czy rozrządu. Przed zakupem warto więc dobrze zapoznać się ze stanem auta i ocenić swoje możliwości finansowe, aby zakup auta wraz z ewentualnymi naprawami był opłacalny. Sklep InterCars z częściami samochodowymi oferuje tysiące części zamiennych dla różnych marek samochodów i do każdego modelu auta. Co warto wymienić w używanym samochodzie?

Jakie części samochodowe trzeba wymienić po zakupie używanego auta?

Kupując samochód używany, musimy zwrócić szczególną uwagę  na to, czy wszystkie części samochodowe są sprawne. Co warto wymienić po zakupie używanego auta?

  • Pasek rozrządu – wyeksploatowany pasek może doprowadzić do awarii silnika, dlatego nie mając pewności, kiedy pasek był wymieniany, należy wymienić go profilaktycznie po zakupie. Pozwoli to uniknąć większych kosztów związanych z koniecznością wymiany silnika.
  • Świece zapłonowe – zwykle zużywają się co 30 000 – 50 000 km, a ich zużycie może prowadzić do problemów z uruchomieniem silnika lub szarpaniem w trakcie jazdy. Dlatego po zakupie używanego auta należy wymienić je na nowe.
  • Elementy układu hamulcowego – sprawnie działający układ hamulcowy to podstawa bezpieczeństwa podczas jazdy, dlatego po zakupie auta należy sprawdzić, w jakim stanie są tarcze hamulcowe, klocki i przewody. Trzeba też skontrolować płyn hamulcowy i w razie potrzeby wymienić go na nowy lub dolać, gdy jest go za mało.
  • Olej silnikowy i filtr oleju – długo niewymieniany olej traci swoje właściwości, dlatego należy wymienić go na nowy. Konieczna jest też wymiana filtra oleju. Wymiana oleju i filtra nie jest ani droga, ani trudna, więc nie warto z tym zwlekać. 

Części samochodowe w sklepie InterCars można nabyć w przystępnych cenach, a szeroki wybór części sprawia, że każdy znajdzie produkt do swojego auta. Zamówione produkty zostaną błyskawicznie dostarczone, aby wymiana była możliwa jak najszybciej.

Jakie jeszcze auto części warto wymienić?

Aby nowo zakupiony pojazd nie sprawiał problemów, warto też wymienić inne elementy, które mogły się już zużyć. Co jeszcze warto wymienić w używanym aucie?

  • Żarówki – aby na drodze nie spotkała nas przykra niespodzianka w postaci przepalonej żarówki, warto rozważyć wymianę żarówek po zakupie auta. 
  • Opony – często zdarza się, że opony w używanym aucie są już mocno wyeksploatowane. Bywa też, że poprzedni właściciel zamontował najtańsze opony, które mogą już nie być w najlepszym stanie. Warto więc sprawdzić tę kwestię i w razie potrzeby wymienić opony na nowe.
  • Płyn chłodniczy – kierowcy nie zawsze pamiętają o jego okresowej wymianie, a jest to konieczne, ponieważ żywotność płynu to maksymalnie 3 lata i 100 000 km. Po zakupie używanego auta warto więc wymienić płyn na nowy.
  • Filtr paliwowy, kabinowy, powietrza – po zakupie używanego auta warto też wyposażyć się w zestaw nowych filtrów. Ich wymiana nie jest trudna, dlatego można zrobić to samodzielnie. 
  • Wycieraczki – mocno wyeksploatowane wycieraczki skrzypią i zostawiają smugi, co wpływa na komfort jazdy. Jako że nie jest to duży koszt, warto wymienić wycieraczki na nowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*