Wydarzenia

Klasyk Fest 2022 – będzie się działo!

Klasyk Fest 2022 – będzie się działo!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Za oknami robi się coraz cieplej, a dni są coraz dłuższe. Oznacza to tylko jedno. Już niebawem odbędzie się wiele wydarzeń motoryzacyjnych takich jak na przykład Klasyk Fest 2022, który zaplanowano na końcówkę czerwca. 

Klasyk Fest jest flagowym wydarzeniem organizowanym przez Tyski Ruch Klasyków. Powraca również w tym roku i może być naprawdę ciekawie, gdyż organizatorzy mają spore plany, jak urozmaicić to wydarzenie. Dodatkowo Klasyk Fest 2022 zbiega się z dość ważnym jubileuszem, a mianowicie 50-leciem kultowego malucha, którego Fiat wprowadził na rynek w 1972 roku, a do Polski trafił rok później. 

Gdzie i kiedy odbędzie się Klasyk Fest 2022?

Mimo tego, że Klasyk Fest 2022 jest organizowany przez Tyski Ruch Klasyków, wydarzenie to nie może się niestety odbyć w Tychach. Wynika to z tego, że w miejscu, w którym miał mieć miejsce Klasyk Fest 2022, nałożone zostały duże ograniczenia ze strony władz miasta, przez co by móc zorganizować wydarzenie tak wielkie, jak Tyski Ruch Klasyków ma to w planach, impreza musiała zostać przeniesiona. 

Ostatecznie postawiono na Mysłowice, które są również położone na terenie konurbacji śląskiej i leżą znacznie bliżej autostrady A4, dzięki czemu dojazd dla fanów lub posiadaczy klasyków z innych rejonów będzie znacznie prostszy. Klasyk Fest 2022 odbędzie się na terenie położonego w Mysłowicach Parku Słupna, a jako datę wyznaczono dwa czerwcowe dni, a mianowicie 25 i 26 czerwca. Będzie to więc nie tylko świetne wydarzenie, ale też pewnego rodzaju rozpoczęcie lata. 

Czego oczekiwać na Klasyk Feście 2022?

Tematem przewodnim eventu ma być największy w Polsce zlot maluchów z racji 50-lecia tego modelu. Tyski Ruch Klasyków liczy na pobicie nieoficjalnego rekordu ilości Fiatów 126 w jednym miejscu i czasie. Z tego powodu mile widziani są posiadacze tego kultowego samochodu ze wszystkich zakątków Polski i nie tylko. 


Spore znaczenie będzie miał również inny malutki Fiat. Mowa tu o równie kanciastym co kultowy maluch Fiacie Cinquecento. Rok temu model ten obchodził 30-lecie i z tej okazji w Warszawie odbył się Pierwszy Rajd Cinquecento. Dlatego Tyski Ruch Klasyków w ramach Klasyk Festu 2022 chce zorganizować Drugi Rajd Cinquecento, na który zapraszani są wszyscy posiadacze tego samochodu. 

Wyżej wymienione wydarzenia to jednak jedynie eventy towarzyszące Klasyk Festowi 2022. Jego głównym celem będzie jak co roku bycie otwartym zlotem dla klasyków, na którym może pojawić się każdy posiadacz klasycznego auta spełniającego wymagania regulaminowe. Można więc liczyć na zobaczenie wielu perełek, które dziś na polskich ulicach są wręcz niespotykane, a co za tym idzie niezwykle interesujące i ekscytujące. Oprócz tego można liczyć także na wiele atrakcji i zabaw, które ma zapewnić organizator, lecz nie są jeszcze znane ich szczegóły. Te jednak z pewnością poznamy niebawem, a nawet i bez nich Klasyk Fest 2022 zapowiada się niezwykle ekscytująco.  

Zdjęcie główne: pixabay.com/Arcaion

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*