Lata 90

Lexus LS – klasyk lat 90

Lexus LS – klasyk lat 90
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Myśląc o luksusowej limuzynie z lat 90., można mieć przed oczami wiele modeli. Jednak jednym z pierwszych, które powinny przyjść do głowy, jest Lexus LS. Posiada on wiele zalet, które decydują o jego popularności. Jednak skąd wynika jego status klasyka? Jak wypada na tle konkurencji?

Dlaczego Lexus LS jest idealnym przykładem dobrze starzejącego się klasyka?

Lata 90. obfitowały w wiele samochodów, które teraz są uważane za klasyczne. Przede wszystkim były to luksusowe limuzyny, które były wtedy poza zasięgiem portfela wielu osób. W Polsce popularne były głównie marki niemieckie, których przedstawicielami w tym segmencie były BMW Serii 7, Audi A8 czy Mercedes Klasy S. Warto jednak pamiętać, że był także ich japoński odpowiednik, który nie odstawał pod żadnym względem, a według wielu osób był lepszy.

Lexus LS, bo o nim mowa, zaskarbił sobie sympatię wielu fanów. Przede wszystkim wynika to z jego komfortu, bezawaryjności i luksusu. Jak na tamte czasy LS został wyposażony w wiele rewolucyjnych rozwiązań. Ponadto jego design starzeje się znakomicie, a auto dalej robi wrażenie na ulicy. Prestiż jego posiadania też jest duży, ponieważ ewentualne naprawy mogą być dość drogie. Na szczęście rzadko są konieczne, zwłaszcza jeśli chodzi o napęd. Silniki Lexusów LS były znakomitymi konstrukcjami, które trzymają się do dziś.

Jak Lexus LS wypada na tle konkurentów z lat 90.?

Nie można zapomnieć, że konkurencja Lexusa LS z tamtych lat pochodziła głównie z Niemiec. Pod względem silnika Lexus LS oferował tylko jedną wersję, podczas gdy BMW, Mercedes czy Audi zazwyczaj dawali większy wybór klientom. Oczywiście nie jest to duża wada, ponieważ silniki Lexusa są znakomitej jakości, jednak wybór byłby tutaj przydatny. Bezawaryjność jednostek w LS jest jednak dobrym usprawiedliwieniem.

Pod względem komfortu odczucia będą z pewnością indywidualne. Dla wielu osób LS wciąż jest wzorem przyjemnego zawieszenia, a także komfortu podróżowania w ciszy i spokoju. W związku z tym każdy musi sam ocenić, która limuzyna jest dla niego wygodniejsza. Pod względem prestiżu także dość trudno ocenić, który z tych samochodów jest najlepszy. Mimo wszystko to właśnie Lexus zwróci na siebie uwagę przechodniów, jednak głównie ze względu na egzotyczne pochodzenie.

Zdj. główne: Steady Hand Co./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*