PoradyWarsztat i eksploatacja

Lista przydatnych mebli warsztatowych

Lista przydatnych mebli warsztatowych
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Praca w warsztacie, by mogła być efektywna i przyjemna, musi być odpowiednio zorganizowana. W innym wypadku nie ma możliwości, by naprawy szły sprawnie i można było je wykonywać w optymalnych warunkach. Meble warsztatowe to jeden z elementów wyposażenia, który pozwala na uporządkowanie przestrzeni oraz lepszą organizację nie tylko potrzebnych narzędzi, lecz także pracy wszystkich mechaników. Jakie są najpotrzebniejsze meble warsztatowe?   

Regały magazynowe   

W warsztacie nie brakuje ciężkiego sprzętu, skrzynek na narzędzia oraz wielu części zamiennych do aut oraz kół i opon. Do ich przechowywania doskonale sprawdzą się regały magazynowe, które pozwalają na wygodne ustawienie dużych ilości sprzętu w jednym miejscu. Dzięki temu wszystkie ciężkie i zajmujące wiele miejsca rzeczy będą mogły być trzymane w jednym miejscu i będą zagracać warsztatu. Takie regały są wysokie i bardzo pojemne, dzięki czemu są w stanie utrzymać naprawdę duże ilości towarów oraz niezbędnych w warsztacie sprzętów i narzędzi.  

Szafy warsztatowe   

Często używane narzędzia muszą zawsze znajdować się w zasięgu ręki, dlatego zestaw najpotrzebniejszych rzeczy warto przechowywać w szafach, do których dostęp jest o wiele łatwiejszy niż do regału. Mała, podręczna szafka narzędziowa to idealne miejsce do przechowywania podstawowych urządzeń warsztatowych i niezbędnika narzędzi, na przykład śrubokrętów, kluczy i piłki do metalu. Taki podręczny zestaw najbardziej uniwersalnych i najczęściej używanych narzędzi powinien znajdować się przy każdym stanowisku mechanika, aby podczas wykonywania napraw nie odchodzić często od miejsca pracy. Dodatkowym plusem w takich szafkach mogą być kółka, które zapewnią im mobilność i sprawią, że praca przy nich będzie jeszcze wygodniejsza. Zawartość każdej z takich szafek można dopasować do danego stanowiska i wykonywanych przy nim prac.  

W dużych szafkach mogą z kolei znajdować się na przykład urządzenia warsztatowe, takie jak wiertarki, elektryczne szlifierki lub wkrętarki. Sprzęt elektryczny warto chronić przed wilgocią, a także przed pyłami i kurzem, których w warsztacie przecież nie brakuje.   

Tablice na narzędzia   

Innym sposobem na to, by zawsze mieć niezbędne narzędzia pod ręką, jest montaż tablicy narzędziowej, na której wisieć mogą wszystkie najpotrzebniejsze i najczęściej używane sprzęty. Dzięki temu, że będą one na wierzchu, każdy będzie mógł bez problemu po nie sięgnąć. Jest to rozwiązanie o wiele wygodniejsze niż skrzynki narzędziowe, w których nie widać zawartości, a drobniejsze elementy często opadają na dno i trzeba długo ich szukać. Jeśli tablice posiadają na dole kuwetę, zwaną także rynienką, można tam trzymać na przykład śruby, nakrętki czy kołki. Dzięki temu podstawowe naprawy będzie można wykonywać o wiele szybciej i sprawniej, ponieważ narzędzia zawsze znajdą się w zasięgu wzroku.   

Stoły warsztatowe   

Mechanicy muszą często pracować na pojedynczych elementach auta. Z całego samochodu dla wygody wymontowuje się wówczas daną część, aby mieć lepszy dostęp do jej zakamarków i dostęp do każdej strony elementu. Stół warsztatowy pozwala na wygodną i bardziej efektywną pracę między innymi w takich przypadkach. Wygodna i czysta powierzchnia do pracy potrzebna jest w każdym warsztacie.  

Fot.: Elena Mozhvilo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*