Wydarzenia

Ogólnopolski zlot Mercedes-Benz w Toruniu – setki aut z trójramienną gwiazdą w jednym miejscu

Ogólnopolski zlot Mercedes-Benz w Toruniu – setki aut z trójramienną gwiazdą w jednym miejscu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dniach 14-15 maja w Toruniu odbył się ogólnopolski zlot Mercedes-Benz. Na terenie MotoParku pojawiło się setek aut spod szyldu niemieckiego producenta.

Zlot Mercedes-Benz – gratka dla fanów niemieckiej motoryzacji

Mercedes-Benz to marka posiadająca ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, iż jakiekolwiek zjazdy posiadaczy wyjątkowych egzemplarzy pojazdów z trójramienną gwiazdą na masce wywołują spore poruszenie. Tak też było i tym razem – w dniach 14-15 maja w Toruniu odbył się ogólnopolski zlot Mercedes-Benz.

W Grodzie Kopernika pojawiło się łącznie aż 353 egzemplarzy, a rozstrzał czasowy był naprawdę ogromny. Bez trudu mogliśmy bowiem spotkać zaawansowane technicznie współczesne samochody, lecz można było również natrafić na perełki rodem z lat 50. Każdy mógł znaleźć dla siebie więc coś interesującego. 

Centrum całego wydarzenia znajdowało się w okolicach toruńskiej MotoAreny – trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na organizację takiego wydarzenia. Poza wystawą pojazdów, osoby uczestniczące w wydarzeniu oraz goście mogli podziwiać pokazy driftu, a także zaliczyć przejażdżkę wyścigowymi Mercedesami. Członkowie zlotu zwiedzili również samą MotoArenę oraz Arenę Toruń, a także mieli okazję pościgać się na znanym toruńskim torze kartingowym AWIX Racing Arena.

Perełki na zlocie Mercedes-Benz

Na toruńskiej ziemi pojawiło się mnóstwo ciekawych samochodów, także i tych z minionych epok. Trudno było przejść obojętnie obok takich aut, jak 190 SL, 280 SL Pagoda, Typ 300 Adenauer czy W111C. Oczywiście ikonicznych modeli było jeszcze więcej i długo można byłoby o nich opowiadać, a to trzeba było po prostu zobaczyć!

Zdjęcia: Paweł Orchowski / Mercedes Toruń Club

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*