Wydarzenia

Zloty i spoty motoryzacyjne w 2020 roku – gdzie możesz pojechać?

Zloty i spoty motoryzacyjne w 2020 roku – gdzie możesz pojechać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sytuacja epidemiologiczna, która miała miejsce w naszym kraju wiosną, uniemożliwiła przeprowadzenie wielu wydarzeń, które są drogie  fanom motoryzacji. Tym bardziej wyczekiwane są te eventy, które zostały przesunięte na jesień i zimę. Oto niektóre z nich.

3 Rajd Replica & Classic: Siedemdziesiątka Mariana Bublewicza – Olsztyn, 22 sierpnia 2020

22 sierpnia Olsztyński Klub Motorowy im. Mariana Bublewicza organizuje imprezę ku czci swojego patrona. Gdyby żył, w tym roku wielokrotny mistrz Polski i wicemistrz Europy skończyłby 70 lat. Bazą imprezy będzie Zajezdnia Trolejbusowa, gdzie odbędzie się towarzysko-sportowe spotkanie. Wystartuje tam i zakończy się okolicznościowy rajd. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa pamiątek po Marianie Bublewiczu. 

Moto Legends – wystawa pojazdów zabytkowych, klasycznych i kolekcjonerskich – Sosnowiec, 5-6 wrzesień 2020

5 i 6 września na powierzchni 10 000 m2 w Expo Silesia w Sosnowcu będzie można wziąć udział w Moto Legends, czyli zjeździe pojazdów zabytkowych, klasycznych i kolekcjonerskich. Na chętnych do wzięcia udziału w imprezie będą czekały wyjątkowe oldtimery i pojazdy, których próżno szukać na polskich drogach. 

Oprócz samochodów, do Sosnowca zawitają m.in. projektant Jaguara Tadeusz Jelec i Adam Klimek z TVN Turbo. Integralną częścią imprezy będą liczne panele dyskusyjne, warsztaty i konferencje. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dodatkowe dla dorosłych i dzieci. Wśród nich między innymi:

  • Browanalia – Festiwal Piw Kraftowych,
  • Festiwal Food Trucków,
  • Motorynka Challenge III,
  • Składak Challenge II.  

Japan Meet Day 2020 – Świeradów-Zdrój, 5 września 2020

W Świeradowie Zdroju swoje święto już 5 września będą mieli fani motoryzacji rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. W programie konkursy z nagrodami, ale również symulator zderzeń i oczywiście cała masa japońskich samochodów do podziwiania.

Auto Nostalgia 2020 – Warszawa, 12 – 13 września 2020

W warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo we wrześniu odbędzie się jubileuszowa X edycja targów pojazdów zabytkowych Auto Nostalgia. Zaprezentowana zostanie cała gama pojazdów z minionych epok. Pojawią się stare amerykańskie samochody z lat 60. i 70. oraz wiekowe pojazdy wojskowe. Nie zabraknie ciekawych rowerów, motocykli i autobusów. Królować będą jednak z pewnością ‘’polskie klasyki’’ z Polonezem i ‘’Maluchem’’ na czele. 

Wielu spośród wystawianych aut będą towarzyszyły prezentacje kultury z minionych czasów. Uczestnicy będą też mogli brać udział w ciekawych i przydatnych warsztatach, które wzbogacą ich wiedzę i umiejętności. Będzie między innymi pokaz renowacji samochodu na żywo. 

27. Neo Tools Mazowiecki Wrak Race – Mysiadło, 13 września 2020

27 edycja Mazowieckiego Wrak Race’u to największe i jedne z najbardziej znanych zawodów tego typu w całej Polsce. Uczestnicy będą mogli wystartować w trzech klasach: 

  • Seria,
  • Rally,
  • Madmax.

Do tego wspaniała oprawa i głośny doping kibiców w trakcie imprezy, która odbędzie się już siódmy raz z rzędu.

FREESTYLE HEROES 2 – Extreme & Moto Show – Gliwice, 28 listopada 2020

W listopadzie do Gliwic powinni się wybrać miłośnicy motorowych sportów ekstremalnych. Pokazy obejmą 9 dyscyplin, w których weźmie udział 25 światowej klasy zawodników. Dodatkowo impreza będzie wzbogacona o pokazy pirotechniczne i fireshow. Wszystko w Arenie Gliwice, która  pomieścić może  nawet 11 tysięcy widzów – wspaniały doping i atmosfera są więc pewne.

Mistrzostwa Świata Super Enduro – Łódź, 12 grudnia 2020

Do łódzkiej Atlas Areny, po raz pierwszy w historii, będzie się można wybrać na finałową rundę Mistrzostw Świata Super Enduro. Wystartuje między innymi polski team w składzie:

  • Tadeusz ‘’Taddy’’ Błażusiak – sześciokrotny mistrz świata,
  • Emil Juszczak – wicemistrz świata juniorów,
  • Dominik Olszowy – najbardziej obiecujący spośród polskich juniorów.

Będzie można oglądać nie tylko finałową rozgrywkę, ale również treningi zawodników. Tym bardziej warto wybrać się do Łodzi, że Super Enduro określana jest jako najbardziej widowiskowa spośród halowych dyscyplin motocyklowych. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*