NajnowszeYoungtimery

Opel Frontera z końca produkcji – ile kosztuje zadbany egzemplarz?

Opel Frontera z końca produkcji – ile kosztuje zadbany egzemplarz?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Opel Frontera to samochód, który ma wiele do zaoferowania swoim użytkownikom. Auto dostępne jest z nadwoziami typu hard top, soft top, kombi i kabriolet. Produkcja ruszyła w 1992, a zakończyła się w 2004 roku.

Opel Frontera – jaki jest samochód od Opla i Isuzu?

Model Frontera został przygotowany w ramach współpracy Opla z japońskim przedsiębiorstwem Isuzu. Owocem działań tych dwóch firm jest samochód, który może pochwalić się niebanalnym wyglądem i licznymi funkcjonalnościami.

Opel Frontera to samochód osobowy klasy średniej, produkowany do 2004 roku. Przez 12 lat powstały dwie generacje tego modelu. Pierwsza z nich zaprezentowana została w 1991 roku i występowała w trzech wariantach nadwozia, dodatkowo jako 3-drzwiowa lub 5-drzwiowa. Druga generacja – Opel Frontera B – pojawiła się w 1997 roku i w dużej mierze bazowała na pierwotnym wyglądzie i konstrukcji. 2001 był rokiem, w którym podjęto decyzję o przeprowadzeniu gruntownej modernizacji – odświeżona została stylistyka przedniej części nadwozia.

Opel Frontera zajmuje bardzo ważne miejsce w historii motoryzacji. Choć minęło już 25 lat, trudno się nie zgodzić, że znacząco wpłynął on na rozwój segmentu SUV-ów w Europie. 

Opel Frontera w liczbach

Opel Frontera to samochód, który może pochwalić się świetnymi parametrami technicznymi, które sprawiają, że jest on bardzo często poszukiwany na rynku wtórnym. W zależności od wersji silnikowej moc jednostki napędowej waha się pomiędzy 100 a 205 KM. Samochód może osiągać aż 184 km/h, co jak na SUV-a jest imponującym wynikiem. 

Opel Frontera może być wyposażony w silnik rzędowy lub widlasty z 4–6 cylindrami i pojemnością rzędu 1996-3164 cm3. Jeśli chodzi o spalanie Frontery, w zależności od rodzaju silnika, jest to 10–12,5 litra na 100 kilometrów. 

Opel Frontera to SUV wygodny i przestronny, którym można wyruszyć w daleką podróż. Kabina pasażerska dostosowana jest do potrzeb użytkowników, a co zasługuje na szczególną uwagę, to pojemny bagażnik, mieszczący od 1138 do 1789 litrów. 

Wymiary gabarytowe samochodu to długość: 419–469,2 cm, szerokość: 173–204,6 cm i wysokość: 169,2–175,3 cm.

Ile kosztuje Opel Frontera z końca produkcji?

Opel Frontera nadal cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników motoryzacji. Często można natrafić na ten model na rynku wtórnym. Wiele osób zastanawia się, ile może kosztować egzemplarz z końca produkcji.

Przeglądając różne oferty Frontery, można zauważyć, że samochód kupimy już za mniej niż 20 000 złotych. Chodzi tu o egzemplarze produkowane w latach 2003–2004 i z przebiegiem do 250 000 kilometrów. Ostatecznie cena uwarunkowana jest m.in. rodzajem silnika, wykonanymi remontami, typem nadwozia i ogólnym stanem technicznym. Dysponując jednak już 15 000 złotych z pewnością uda nam się znaleźć coś ciekawego. Z kolei nieco starsze egzemplarze, np. z 2002 roku są jeszcze tańsze. Taki samochód kupimy za 10 000 złotych.

Czy warto kupić Opla Fronterę B?

To, o czym warto pamiętać przed zakupem, to fakt, iż jest to samochód terenowy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy przeanalizować stan techniczny pojazdu, gdyż może pozostawiać wiele do życzenia po intensywnej eksploatacji w terenowych warunkach. Jeśli jednak trafimy na zadbany i sprawny egzemplarz, to naprawdę warto postawić na ten survivalowy pojazd.

zdj.główne: Robert Klank/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*