Wiadomości

Polak z niesamowitą kolekcją zabytkowych samochodów. Czym może pochwalić się Adam Kwiel?

Polak z niesamowitą kolekcją zabytkowych samochodów. Czym może pochwalić się Adam Kwiel?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Najjaśniejszym punktem kolekcji słynnego mieszkańca Końskich jest czarny Chevrolet z 1938 roku. Kolekcjoner chętnie użycza antyków na potrzeby kinematograficzne. W garażu Adama znaleźć można m.in. limuzynę prezydencką z 1939 roku, Mercedesa z 1938 roku, Cadillaca Fleetwood, czy też ciężarówkę Opel Blitz.

Jeden z pojazdów Kwiela – Chevrolet Master Deluxe – mogliśmy oglądać w produkcji „Ludzie i Bogowie” Telewizji Polskiej. Legendarny amerykański model został wyprodukowany w Polsce w latach 30. XX wieku. Po wojnie znalazł się w rękach koszalińskiej kurii.

Właściciel kupił pojazd 10 lat temu i otwarcie przyznaje jakim pozytywnym zaskoczeniem był stan nadwozia. Jak poinformował Adam Kwiel – [Chevrolet] zakupiony był od sympatycznej starszej pani, która była żoną kuzyna kierowcy. Ten prowadził pojazd w kurii biskupiej, a jak przeszedł na emeryturę odkupił samochód i wyremontował.

W serialu „Ludzie i Bogowie”, we właściciela kultowego samochodu wcielił się Cezary Żak grający rolę dr Nowotnego, agenta gestapo.

(By Anonymous – Witold Rychter, „Moje dwa i cztery kółka”, Wydawnictwo Komunikacji i Łączności, 1985.Narodowe Archiwum Cyfrowe, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73379559)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*