PoradyWarsztat i eksploatacja

Przydatne akcesoria motoryzacyjne

Przydatne akcesoria motoryzacyjne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiosna już za rogiem – to świetny czas, żeby przygotować się na nowy sezon i zaplanować długie podróże. Dowiedz się, w jakie funkcjonalne akcesoria motoryzacyjne warto się zaopatrzyć.

Wzmocniony pokrowiec na koło zapasowe

Koła zapasowe powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach, zarówno w samochodzie, jak i piwnicy czy garażu. Wysokiej jakości pokrowiec nie kosztuje wiele, a skutecznie chroni koło zapasowe przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać podczas transportu oraz zabrudzeniami pod postacią pyłu, kurzu czy smaru. Dzięki temu koło będzie w świetnym stanie, kiedy pojawi się nagła sytuacja na drodze, wymagająca szybkiego zastąpienia niesprawnego koła. Wzmacniane pokrowce na opony różnej wielkości, a także inne niezbędne akcesoria motoryzacyjne w niskich cenach, ma w swojej ofercie sklep internetowy Anwicar.

Sprzęt audio

Długa trasa bez ulubionej muzyki to niekompletna podróż. Warto zainwestować w naprawę lub wymianę sprzętu audio w samochodzie, jeśli jest on niesprawny. Szeroki wybór fabrycznego sprzętu audio, takiego jak radia, wzmacniacze czy zmieniarki płyt, możesz znaleźć w okazyjnych cenach w sieci, np. na stronie: https://www.sklep.arga.com.pl/. Miłośnicy muzyki powinni wziąć pod uwagę także praktyczny aspekt i wybrać odtwarzacz z funkcją ładowania smartfona. Alternatywnym i tańszym rozwiązaniem może być zakup transmitera fm, który należy wpiąć do gniazda zapalniczki.

Kamera samochodowa

Muzyka z pewnością uprzyjemni podróż, ale warto pomyśleć także o bezpieczeństwie. Dużo większy komfort psychiczny podczas jazdy zapewnia wideorejestrator samochodowy, który nagrywa wszystko, co dzieje się na drodze. W podróży może dojść do różnych niespodziewanych wypadków. Wielokrotnie nagrania z kamer pomagają ustalić sprawcę zdarzenia lub określić wysokość odszkodowania. Dzięki nagraniu możesz również udowodnić, że nie złamałeś przepisów ruchu drogowego, czy że do wypadku nie doszło z Twojej winy. 

Przydomowa stacja ładowania aut elektrycznych

Decydując się na zakup przydomowej (garażowej lub zewnętrznej) stacji ładowania, należy zwrócić uwagę na wiele parametrów, aby uniknąć przeciążeń, a także przepięć w niskich temperaturach. Największe znaczenie ma wybór mocy oraz ilości gniazd. Moc powinna być dopasowana do pojemności akumulatorów, ilość pokonywanych kilometrów oraz wymagań producenta, jeśli chodzi o natężenie prądu i zalecaną długość ładowania.

Przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych muszą być wysokiej klasy, aby chroniły przed porażeniem prądem bądź szybko postępującą degradacją akumulatorów. Przy zakupie stacji ładowania dobrze jest wziąć pod uwagę również elementy, takie jak szczelna obudowa, wyłączniki różnicowoprądowe czy dodatkowe zabezpieczenie wtyczek przed przypadkowym wyrwaniem.

Fot.: Aurélien/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*