Polskie klasykiWiadomości

Syrena na prąd? Od teraz to możliwe!

Syrena na prąd? Od teraz to możliwe!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Syrena to absolutny klasyk polskiej motoryzacji. Ostatnio grupa pasjonatów zdecydowała się przemienić ten absolutnie kultowy samochód w auto elektryczne.

Syrena kojarzy nam się ze starymi polskimi samochodami, które królowały na ulicach w latach 60., 70. i 80. Niewiele z nich przetrwało jednak próbę czasu. Syrena była w pełni polską konstrukcją i posiadała niestety wiele wad. Dlatego niewiele egzemplarzy przetrwało do dziś.

Jeden z nich pochodzi z 1979 roku, a w 2016 roku grupa pasjonatów z Łodzi zamontowała w nim napęd elektryczny. Auto posiada wiele elementów oryginalnych, takich jak kierownica, prędkościomierz czy też deska rozdzielcza, w którą wkomponowano panel z parametrami pracy układu elektrycznego. Jednostka elektryczna przekazuje moc przez fabryczną, 4-biegową skrzynię i wytwarza 35 KM oraz 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Akumulator mieści 10,24 kWh i starcza na nieco ponad 80 kilometrów. 

Takie projekty jak elektryczna Syrena dają drugie życie wysłużonym klasykom. Oby więcej kultowych aut trafiło w tak dobre ręce!

Zdj. główne: Steffen Voß/commons.wikimedia.org

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*