Porady

Zabezpieczenia antykradzieżowe do samochodów premium – wybierz najlepsze!

Zabezpieczenia antykradzieżowe do samochodów premium – wybierz najlepsze!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pomiędzy ekonomicznymi samochodami rodzinnymi, a luksusowymi autami z najnowocześniejszym wyposażeniem, kryje się segment, który chętnie wybiera każdy, niezależnie od zasobności portfela – klasa premium. Zazwyczaj są to popularne marki, takie jak BMW, Audi czy Volvo, jednak ich wyposażenie, a także funkcjonalności i komfort jazdy przewyższają inne marki.

Klasa premium jest chętnie wybierana, ponieważ często za wyższą jakością nie stoi wcale wyższa cena. Ta teza znajduje odzwierciedlenie w danych statystycznych – w Polsce w 2022 roku zarejestrowano o 7% więcej aut marek premium niż w roku poprzedzającym, łącznie 93,5 tysiąca. To kolejny rok, w którym ustanowiono rekord.

Niestety nie tylko konsumenci doceniają rynek premium. W związku z dużym zainteresowaniem złodzieje upatrzyli sobie je, jako idealne do kradzieży. To również odzwierciedlają statystyki. BMW, Audi czy Mercedes są od lat najchętniej kradzionymi markami. Złodzieje najbardziej cenią te nowe, góra 5-letnie, które od podwozia po sufit są napakowane elektroniką – takie łatwiej ukraść popularnymi metodami „na walizkę”, „na gameboya” czy też „na Nokię 3310”. Skradzione samochody szybko lądują w dziuplach, gdzie są rozbierane na części, które sprzedaje się dalej. W ten sposób pomnażają wartość samochodu, ponieważ sprzedany na części jest wart o wiele więcej.

W tym wszystkim pozostają właściciele, którzy tracą środek transportu, pieniądze, czas i nerwy, cały czas żywiąc nadzieję, że ich samochód premium zostanie odnaleziony w całości. Właśnie dla nich powstało zabezpieczenie antykradzieżowe oparte na radiowej lokalizacji pojazdów. Prosta instalacja, a także szybka procedura odnajdywania pojazdów sprawia, że już tysiące kierowców samochodów premium podziękowało sobie w duchu za zabezpieczenie auta. Przyjrzyjmy się więc z bliska jak to działa.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do samochodów premium – krok pierwszy – instalacja

Wielu właścicieli samochodów premium obawia się, że instalacja nadajnika radiowego to duża ingerencja w pojazd, a co za tym idzie, ryzyko utracenia estetyki pojazdu. Otóż nie! Nadajnik radiowy to małe urządzenie, do którego instalacji nie trzeba w znaczny sposób ingerować w samochód. Lokalizator jest umieszczany w sekretnym miejscu, które zna tylko i wyłącznie instalator. Taki zabieg pozwala na utrzymanie maksimum bezpieczeństwa – jeśli nikt nie wie gdzie jest, złodziej nie dostanie informacji gdzie go szukać, aby szybko zdemontować po kradzieży.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do samochodów premium – krok drugi – zgłoszenie kradzieży

Po instalacji właściciel dostaje zabezpieczone auto i użytkuje je bez żadnych ograniczeń. Lokalizator pozostaje uśpiony i nie śledzi lokalizacji, ani innych zdarzeń w aucie. Momentem, w którym zostaje uruchomiony jest zgłoszenie kradzieży do Centrum Operacyjnego oraz na policję. Dopiero wtedy nadajnik zostaje włączony, a ekipa poszukiwawcza we współpracy z policją wyrusza na poszukiwania.

Gdy uda się zlokalizować pojazd, zostaje on odzyskany z rąk złodziei. Sprawcy natomiast najczęściej mają stawiane zarzuty i są doprowadzani przed wymiar sprawiedliwości. Często też przy okazji takich akcji udaje się rozbić dziuplę lub całą grupę przestępczą zajmującą się zorganizowaną przestępczością.

Zabezpieczenie antykradzieżowe do samochodów premium – krok trzeci – przekazanie samochodu

I wreszcie, po czasie, który dla właściciela pewnie ciągnął się w nieskończoność, samochód jest zwracany. Średni czas odzyskania auta premium z systemem radiowej lokalizacji to nawet 24 godziny od zgłoszenia kradzieży. Skuteczność tego zabezpieczenia opiewa na całe 98% – nie ma bardziej pewnego rozwiązania na rynku. Jeśli interesuje Cię zabezpieczenie radiowe dla Twojego samochodu premium, koniecznie kliknij tutaj – przeniesiesz się do pełnej oferty ochrony pojazdu oraz uzyskasz odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*