Wydarzenia

Będą auta, będzie show

Będą auta, będzie show
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

AMS Toruń to duży event motoryzacyjny, w ramach którego zobaczyć można wyjątkowe pojazdy reprezentujące różne oblicza motoryzacji. Tego dnia obiekt MotoPark Toruń, na którym będzie odbywało się wydarzenie, zostanie podzielony na kilkanaście tematycznych stref wystawowych.

Będą wśród nich m.in. strefy przeznaczone dla aut tuningowanych, japońskich, amerykańskich, i przystosowanych do sportu, supersamochodów oraz pojazdów zabytkowych. W tej ostatniej pojawią się nawet 70-letnie samochody i niemalże 100-letnie motocykle. Będzie też Strefa Safety, w której znajdą się m.in. symulatory dachowania i sprzęt ratowniczy.

Odrębną strefę będzie miał też bardzo popularny youtuber z Torunia – Sebastian „Kickster” Kraszewski. Tego dnia zaprezentuje on większość swoich samochodów, w tym sportowe auta z prowadzonej przez niego wypożyczalni. Za ich kierownicami zasiądzie nie tylko „Kickster”, ale też część publiczności, która weźmie udział w testowych przejazdach po torze u boku instruktorów.

Widzowie ponadto będą mogli wziąć udział w przejazdach typu drift taxi, czyli zasiąść u boku doświadczonych drifterów, czyli zawodników specjalizujących się w bardzo widowiskowej jeździe w kontrolowanym poślizgu. W ramach akcji charytatywnej prowadzonej podczas imprezy przez kierowców rajdowych i rallycrossowych publika na emocjonującą przejażdżkę po torze będzie mogła zabrać się również z nimi. Co warte podkreślenia, najmocniejsze auta jakie tego dnia wykonają pokazowe przejazdy podczas eventu są wyposażone w silniki o mocach przekraczających 1000 koni mechanicznych!

Na imprezie nie zabraknie również strefy gastronomii, dmuchanych zamków dla dzieci i szeregu innych atrakcji dla najmłodszych. Wydarzenie jest bowiem nie tylko dużą wystawą wyjątkowych pojazdów, elitarnym zlotem, ale też piknikiem motoryzacyjnym z atrakcjami dla całych rodzin.

Auto Moto Show Toruń 2022 odbędzie się w MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66. Bramy obiektu dla publiczności zostaną otwarte w niedzielę 04 września o godz. 11.00. Oficjalne zakończenie imprezy planowane jest przed godz. 16.00.

Bilety w cenie 30 złotych są do nabycia przez platformę eBilet.pl oraz dostępne będą na miejscu w dniu wydarzenia. Dzieci do lat 10 oraz osoby niepełnosprawne: wstęp wolny.

Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

Więcej na stronie https://www.ams-torun.pl/ oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/AutoMotoShowTorun). 

Tekst i fot.: nadesłane (materiały organizatora)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*