Wydarzenia

Zloty amerykańskich klasyków w Polsce – co nas czeka w 2021 roku?

Zloty amerykańskich klasyków w Polsce – co nas czeka w 2021 roku?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Amerykańskie cztery kółka przyciągają każdego ze względu na swoją bogatą historię, unikatowy, ponadczasowy styl i moc, której wielu może pozazdrościć. Zloty klasyków to idealna okazja, by poznać sporą część historii motoryzacji wprost zza oceanu. Gdzie będziemy mogli zobaczyć amerykańskie klasyki w tym roku?

Retro Motor Show

To jedno z najciekawszych motoryzacyjnych wydarzeń zarówno w lokalnej jak i europejskiej skali. Poznańskie targi motoryzacyjne znane są od lat ze swojego profesjonalnego podejścia do tematu organizacji takich wydarzeń. Podczas wydarzenia prezentowane są najważniejsze dzieła motoryzacji XX wieku. Nie może oczywiście zabraknąć automobili pochodzących zza oceanu.

To świetna okazja, by poznać kolekcjonerów i fanatyków klasyków, którzy chętnie dzielą się wiedzą na temat tej gałęzi motoryzacji. Ponieważ zeszłoroczna edycja nie mogła dojść do skutku z przyczyn pandemicznych, tegoroczne Retro Motor Show zwali z nóg nawet najbardziej zagorzałych przeciwników amerykańskich wozów. Poza tym znajdą się tam również amerykańskie motocykle, w tym kultowa marka Harley-Davidson. 

Retro Motor Show odbędzie się w dniach 5–7 listopada 2021 roku! 

Poznań Motor Show

Bliźniacze oraz równie prestiżowe wydarzenie w stosunku do poprzednika to Poznań Motor Show. Choć nie jest to zlot amerykańskich klasyków per se, to z pewnością nie musisz obawiać się niedoboru tego typu maszyn. Hale wystawowe podzielone są pod względem krajów pochodzenia i dekad motoryzacji. To bez wątpienia obowiązkowa pozycja w kalendarzu każdego miłośnika czterech kółek.

Podczas kilkudniowej imprezy zorganizowane zostaną zabawy oraz konkursy umilające czas zwiedzających oraz przeróżne warsztaty, na których dowiesz się więcej o tajemnicach mechaniki pojazdowej. Poza tym to również świetna okazja, by przy okazji być na bieżąco z motoryzacją XXI wieku.

Poznań Motor Show to miejsce, w którym prezentowane są najnowsze trendy i technologie motoryzacji – w tym działania z zakresu rozwoju elektromobilności. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć swój oldtimer w silnik elektryczny, prawda?

OldtimerbazaR Wrocław

To cykliczne wydarzenie, którego nadrzędną funkcją jest zrzeszenie wszystkich miłośników historycznej motoryzacji. Przy okazji, OldtimerbazaR służy jako giełda organizowana dla pasjonatów pojazdów zabytkowych, kolekcjonerów, hobbystów, oraz wszystkich tych, którzy marzą o tym, by przenieść się w czasie do Złotej Ery Motoryzacji.

Wrocławska impreza to świetna okazja, by nawiązać kontakt z fanatykami starych czterech kółek i dowiedzieć się czegoś więcej o tych legendarnych maszynach, które podbiły serca milionów ludzi na całym świecie. Co ciekawe, poza maszynami, giełda obfituje również części, literaturę tematyczną, T-shirty, ramoneski, kombinezony, ochraniacze oraz wiele więcej.

American Cars Mania

To kolejne organizowane we Wrocławiu wydarzenie. American Cars Mania to coroczny zlot przyciągający właścicieli amerykańskich czterech kółek. To bez wątpienia jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce i jedno z większych na Starym Kontynencie, które gromadzi tak różnorodne grono amerykańskich pojazdów, wystawców oraz tysiące widzów i fanatyków motoryzacji.

Podczas American Cars Mania organizowane są atrakcyjne konkursy i plebiscyty. To jedno z niewielu wydarzeń, które łączy klimat międzynarodowych zlotów motoryzacyjnych, targów branżowych i pikników samochodowych.    

XI Zlot Samochodów Amerykańskich

Centralnym punktem zlotu jest wielka parada ulicami Grudziądza oraz prezentacja klasyków na terenie lokalnego Mega Parku. Poza tym organizatorzy przygotowali konkursy na najgłośniejszy wydech, car audio, oraz ulubione auto XI Zlotu Samochodów Amerykańskich. Na zlotowiczów czeka moc atrakcji, wielkie emocje, oraz muzyka na żywo. Trzydniowa impreza to obowiązkowy punkt na motoryzacyjnej mapie Polski. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Tomasz Krokosz 30.08.2022

    Czy mógł by Pan podać jakie wydarzenia przed nami jeszcze 2022 i 2023 jeżeli chodzi o zloty amerykańskich muscle carów w Polsce? Gdzie znaleźć jakiś kalendarz z takimi imprezami?