W internecie

Co można znaleźć w sklepach drogowych?

Co można znaleźć w sklepach drogowych?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W sklepach i hurtowniach drogowych zaopatrują się przede wszystkim organy administracji publicznej, ale są to miejsca, z których mogą korzystać także osoby prywatne czy właściciele warsztatów samochodowych. Przeczytaj, co znajduje się w ofercie tego typu hurtowni. 

Oznakowanie przestrzeni publicznej 

W hurtowniach drogowych znajduje się wiele niezbędnych produktów, które służą zabezpieczeniu i oznakowaniu przestrzeni publicznej. Są to m.in.: profesjonalne farby do malowania powierzchni betonowych i bitumicznych, fluorescencyjne pachołki, znaki drogowe, progi zwalniające, barierki, słupki czy okrągłe lustra zwiększające widoczność na drodze. Wymienione artykuły pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego zarówno na drogach lokalnych, jak i krajowych. Lustra drogowe montuje się najczęściej na skrzyżowaniach dróg, ale po uzyskaniu zgody zarządcy drogi mogą zostać zainstalowane również przy wjeździe lub wyjeździe z posesji czy parkingu. W wybranych hurtowniach drogowych można zaopatrzyć się również w sprzęty służące oznakowaniu dla osób niewidomych i dla niepełnosprawnych, takie jak rampa najazdowa, która umożliwia podjazd na wysoki krawężnik. Rampa może być zamontowana bezpośrednio do nawierzchni drogi na okres stały lub czasowy. 

Sygnalizacja drogowa

Nieodzownym elementem asortymentu sklepów drogowych są urządzenia przeznaczone do kierowania i usprawniania ruchu pojazdów. Prosta i niezawodna sygnalizacja świetlna drogowa może być pomocna w miejscach, w których występuje zwężenie jezdni oraz przy wjazdach i wyjazdach, np. do zakładów pracy i parkingów podziemnych. Semafory kontrolują ruch pojazdów, pozwalają rozładować korki i zwiększają bezpieczeństwo na drodze. W hurtowniach drogowych dostępne są także wyświetlacze radarowe prędkości, które są potrzebne zwłaszcza na terenach zabudowanych, w strefach osiedlowych oraz w okolicach przejść dla pieszych, przedszkoli i szkół. Wyświetlacz radarowy mierzy i wyświetla aktualną prędkość poruszania się pojazdu i nakazuje zwolnić kierowcy, który przekracza dozwoloną prędkość. 

Części i akcesoria do samochodu

Profesjonalne sklepy drogowe mają szeroki asortyment także z zakresu motoryzacji czy architektury miejskiej, obejmującej np. stojaki rowerowe czy bariery uliczne. W hurtowni możesz znaleźć również narzędzia i części zamienne do naprawy samochodu czy wykonywania prac drogowych. Pod adresem: https://www.sklep.arga.com.pl/ znajduje się szeroki wybór m.in.: akumulatorów, skrzyni biegów, profesjonalnych zestawów narzędziowych czy elementów układu hamulcowego.

Zdjęcie główne: pexels.com/@casalfilmsestudio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*