Wiadomości

Czy zabytkowe ciągniki to dobra inwestycja?

Czy zabytkowe ciągniki to dobra inwestycja?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie ogólnoświatowego kryzysu warto zastanowić się nad rozsądnym ulokowaniem pieniędzy. Aukcje innych zabytkowych pojazdów takich jak samochody czy motocykle osiągają niebagatelne sumy pieniędzy. Dlaczego by nie spróbować z ciągnikami?

Maszyny rolnicze to zysk?

Liczba zabytkowych ciągników, które zalegają w wielu gospodarstwach w Polsce świadczy przede wszystkim o tym, że potencjał w tej dziedzinie pozostaje wciąż do odkrycia.

Zwłaszcza, że znajdujemy się ogólnie w idealnym czasie na inwestycje. Jednym z powodów jest obniżenie stóp procentowych, które spowodowały, że zamiast zarabiać na pieniądzach na lokatach, z miesiąca na miesiąc je tracimy.

Do problemu przyłączyła się również galopująca inflacja.

Wszystkie te składniki powodują, że inwestorzy poszukują coraz to nowszych sposóbów na lokowanie gotówki, które pomogą w najgorszym wypadku utrzymać wolny kapitał na tym samym poziomie.

Pewien anonimowy kolekcjoner z Wielkopolski stwierdził – kupiłem Ursusa C-45 20 lat temu za sumę 10 tysięcy złotych. Remont ciągnika kosztował mnie kolejne 25 tysięcy. Jednak obecna wartość tego typu maszyny osculuje wokół 100 tysięcy złotych.

W końcu – kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.

(Photo by Randy Fath on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*