W internecie

Szeroka oferta sklepu Dbamtomam.pl – oleje syntetyczne 5W40 i wiele innych

Szeroka oferta sklepu Dbamtomam.pl – oleje syntetyczne 5W40 i wiele innych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Odpowiednio dobrany olej silnikowy to podstawa funkcjonowania każdego samochodu. Skorzystaj z oferty sklepu Dbamtomam, aby wybrać preparat spełniający potrzeby Twojego pojazdu – zapraszamy.

Czym charakteryzuje się olej 5W40?

Oleje 5W40 to preparaty wielosezonowe, co sugeruje nam w tym zapisie litera „W”. Oznacza to, że nadaje się do użytku przez cały rok – pozostałe cyfry natomiast informują nas, w jakiej temperaturze utrzymuje on swoje właściwości. Dzięki temu wiemy, że zachowuje on optymalną lepkość od -30 stopni Celsjusza oraz płynność przy temperaturze -35 stopni Celsjusza. Jest powszechnie stosowany w krajach, w których panuje klimat umiarkowany.

Oleje samochodowe 5W40 to uniwersalne preparaty, dlatego nadają się do użytku zarówno w nowoczesnych silnikach wysokoprężnych, jak i wysłużonych benzyniakach. Trzeba pamiętać, że nie tylko lepkość danego środka decyduje o przypasowaniu do danego modelu samochodu. Producenci kierują się także innymi wskaźnikami – klasyfikacja SEA jest jednak głównym wskaźnikiem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w którym znajdziesz nowoczesne oleje posiadające najlepsze możliwe właściwości i parametry. Dbamtomam.pl – oleje syntetyczne 5W40 od cenionych w branży producentów.

Olej 0W20 – nowoczesny preparat syntetyczny

Większość silników do pracy potrzebuje uniwersalnych olejów takich jak 5W30, 5W40 czy 10W30. Są jednak jednostki, które różnią się znacznie konstrukcją – w takich najlepiej sprawdzą się syntetyczne oleje o niskiej gęstości 0W20.

Olej silnikowy 0W20 z powodu swojej niskiej gęstości, sprawdzi się wyłącznie w specjalnych nowoczesnych silnikach, które znajdziemy głównie w samochodach sportowych charakteryzujących się niezwykłą precyzją. Zastosowanie ich w starszych nieprzystosowanych jednostkach może przysporzyć wiele problemów i doprowadzić do kosztownych awarii. Warto więc upewnić się, że w danym modelu może być używany olej silnikowy 0W20, zanim zdecydujemy się na jego zakup.

Olej 0W20 dzięki zastosowaniu specjalnych dodatków doskonałe sprawować się będzie nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. W połączeniu z wysokiej jakości bazą dostajemy niezwykle niską lepkość, która zapewnia sprawny przepływ oleju – jego właściwości pozwalają na bardzo szybkie wytworzenie ciśnienia, co umożliwia działanie układu sterowania w niskich temperaturach
W zależności, jaki samochód posiadasz, i w jakich warunkach go użytkujesz, będziesz musiał dobrać odpowiedni olej. Korzystając z oferty naszego sklepu, będzie to naprawdę proste – posiadamy bardzo szeroki wybór, dzięki czemu spełnimy potrzeby każdego kierowcy. Zapraszamy – Dbamtomam.

Fot.:materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*