Porady

Jak wysłać niegabarytowy towar?

Jak wysłać niegabarytowy towar?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

O ile kwestia wysyłka paczki o standardowych wymiarach wydaje się dość prosta, o tyle towar o dużych gabarytach może być znacznie trudniej przetransportować. 

Przesyłki niestandardowe 

Poprawna wysyłka towarów niegabarytowych należy zacząć od dokładnego sprawdzenia oznaczeń paczek w różnych firmach kurierskich. Rozróżnienie to może być zmienne w zależności od konkretnego przewoźnika. Przesyłki niestandardowe najczęściej rozumiane są jako te, których rozmiar jest większy niż 2,4 × 1,2 × 1,8 m. W praktyce oznacza to, że tego rodzaju paczki mają niestandardowe kształty, posiadają elementy wystające poza obrys lub są oznaczone informacją „góra-dól” lub „Uwaga-szkło”. Istotna jest również waga tego typu paczek. Szacuje się, że ponadwymiarowe przesyłki to także taki, które są ciężkie, czyli między 30 a 70 kilogramów. Powyżej tej wagi towar powinien być transportowany na palecie. Dokładnych informacji dotyczących przewozu takich przesyłek można szukać pod hasłem: przesyłka niestandardowa – globkurier.pl.  

Wysyłka palety 

Drugim sposobem na przesyłanie niegabarytowych towarów jest przesyłanie ich za pomocą palety transportowej. Takie rozwiązanie umożliwia transport towarów, które mieszczą się na palecie i nie przekraczają 500 kilogramów. Po stronie nadawcy stoi nie tylko prawidłowe zapakowanie towaru, ale również umieszczenie go na palecie. Ważne jest, by paleta nie posiadała żadnych uszkodzeń mechanicznych. W przypadku ich wystąpienia kurier ma prawo odmówić odebrania przesyłki. Taki rodzaj paczki powinien być również prawidłowo oznaczony. Ta część również spoczywa na nadawcy. Każda z firm kurierskich ma nieco inne wymagania, dlatego przed wysyłką warto się  z nimi dokładnie zapoznać.  O najważniejszych z nich można dowiedzieć się wyszukując frazę wysyłka palety – globkurier.pl. Sprawnym rozwiązaniem w przypadku przesyłania palet transportowych jest skorzystanie z firmy logistycznej, która zajmie się nie tylko kwestiami związanymi z prawidłowym zapakowanie, ale także przygotowaniem wszystkich niezbędnych formalności. 

Przesyłki wielkogabarytowe 

Ostatnim rodzajem niestandardowych przesyłek jest tak zwana przesyłka wielkogabarytowa. Pojęcie do zarezerwowane jest dla towarów przeważających 500 kilogramów lub takich, które nie zmieściły się na palecie. Ponownie w przypadku tego rodzaju przesyłek najkorzystniejszym dla klienta rozwiązaniem jest kontakt z odpowiednią firmą logistyczną.  Tego rodzaju firmy oferują kompleksową usługę, w ramach której planowany jest indywidualny proces transportu nietypowej wysyłki. Dzięki temu grupa pracowników firmy kurierskiej jest w stanie przygotować rozwiązanie, które usprawni proces odbioru przesyłki, jej transport oraz dostarczenie do odbiorcy. Może się bowiem okazać, że niezbędna będzie winda załadowcza, czy sprzęt przemysłowy, taki jak elektroniczny wózek paletowy. Zamów kuriera – globkurier.pl, poznaj cennik tego rodzaju usług i skorzystaj z profesjonalnej obsługi firmy logistycznej. 

Fot.: Tima Miroshnichenko/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*