PoradyWarsztat i eksploatacja

Jakie powinny być oleje silnikowe?

Jakie powinny być oleje silnikowe?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Olej silnikowy to będzie na pewno jeden z naszych ważniejszych zakupów, jeżeli chcemy zadbać o nasz samochód. Zauważmy, że w dzisiejszych czasach osoby zmotoryzowane będą przywiązywały bardzo dużą uwagę do tego, jakie akcesoria oraz płyny eksploatacyjne są kupowane. Od tego przecież będzie zależeć komfort użytkowania pojazdu. Jeżeli więc już zastanawiamy się nad dobrym olejem silnikowym, to najlepiej jest wybrać 15w30. Jest bardzo popularny wśród zwykłych użytkowników, ale także bardzo doświadczonych kierowców, którzy codziennie wyruszają w dalekie trasy. Tego rodzaju oleje syntetyczne to przede wszystkim bardzo duża odporność na działanie bardzo wysokich temperatur. Jest to szczególnie ważne latem, gdy narażeni jesteśmy właśnie na wysokie temperatury w podróży na przykład w wakacje, gdy stoimy w korku. Wiele jest najróżniejszych czynników, które będą determinować oddziaływanie na silnik. Musimy więc wcześniej się martwić o to, aby jednostka napędowa gwarantowała jak najdłuższą użyteczność.

Czy wybór oleju silnikowego to duży problem?

Naturalnie największy problem z zakupami będą mieć osoby, które dopiero weszły w posiadanie samochodu i zastanawiają się nad tym, które konkretnie artykuły będą najbardziej skuteczne. Wtedy właśnie czytamy wiele najróżniejszych poradnikowych tekstów dotyczących tego, jak wydłużyć żywotność wszystkich podzespołów silnika. Za każdym razem jednak w efekcie będziemy się natykali właśnie na produkty takie jak olej 15w30, który jest rekomendowany przez najbardziej doświadczonych mechaników. Wcale też nie jest powiedziane, że zawsze musimy robić takie zakupy tylko i wyłącznie w punktach stacjonarnych. Działa przecież teraz obecnie całe mnóstwo najróżniejszych firm, które mają swoje strony internetowe. W ten sposób rzeczywiście można szybko znaleźć właśnie olej 15w30. W ten sposób realizowane zakupy są wygodne no i możemy je robić przecież o każdej porze dnia i nocy.

Oleje, których nie trzeba często wymieniać?

Za każdym razem też, gdy chcemy, aby samochód funkcjonował prawidłowo, to będziemy musieli oczywiście pamiętać o regularnym wymienianiu płynów eksploatacyjnych. Oczywiście to, jak często to robić, będzie nam zawsze przekazane przez producenta, gdy na przykład kupujemy samochód w salonie i dowiadujemy się, że 15w30 to właśnie olej rekomendowany dla nas. Można też oczywiście wymieniać olej samodzielnie, ale najbezpieczniej będzie to robić w autoryzowanym serwisie. Poza tym obecnie 15w30 i inne oleje są na tyle odporne na eksploatację, że mogą być wymieniane nawet po półtora roku albo po 150 tys. przejechanych kilometrów.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ensiha Digital

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*