Nieoficjalne

Największe fankluby Mercedesa w Polsce

Największe fankluby Mercedesa w Polsce
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Fani Mercedesa są w całej Polsce. Spotkamy ich na zlotach, zawodach sportowych oraz oczywiście w sieci. Sprawdź, w jakich klubach skupia się ich działalność oraz poznaj największe z nich. 

Działają lokalnie lub w całym kraju. Skupiają się na organizacji zlotów, imprez sportowych i prowadzeniu forów internetowych. Są zakochani w całej marce lub tylko w niektórych jej modelach. Łączy ich jedno – wielka pasja do aut Mercedes-Benz. Prezentujemy najprężniej działające kluby zrzeszające polskich fanów aut spod znaku trójramiennej gwiazdy. W zestawieniu ujęliśmy zarówno kluby ogólnopolskie, jak i lokalne, a także organizacje, które skupiają miłośników tylko wybranych modeli aut rodem ze Stuttgardu.   

Klub Zabytkowych Mercedesów Polska

Mieszcząca się w Katowicach organizacja skupia fanów klasycznych Mercedesów sprzed lat. Jej członkami mogą zostać wszyscy właściciele i pasjonaci zabytkowych pojazdów spod znaku trójramiennej gwiazdy. Kluby należy do międzynarodowego stowarzyszenia skupiającego podobne organizacje z innych krajów. Jest jedynym polskim klubem promującym zabytkowe pojazdy, który może oficjalnie używać logo marki Mercedes w swoim klubowym znaku. Organizacja prowadzi stronę na Facebooku, którą obserwuje prawie 14 tysięcy użytkowników. Organizuje liczne zloty i inne wydarzenia klubowe.

Klub Mercedes-Benz W201 i W124

Ogólnopolska organizacja zrzesza miłośników popularnych i bliźniaczo podobnych do siebie Mercedesów 190 (W201) i W124, które królowały na drogach w latach 80. i 90. XX wieku. Jej początki sięgają 2006 roku. Prowadzi profil na Facebooku (1,4 tys. użytkowników), stronę internetową oraz forum (dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników). Organizuje również regularne spotkania klubowe. Do tej pory pod szyldem organizacji odbyło się blisko 30 oficjalnych zlotów.

Klub Mercedes W124

Kolejny klub zrzeszający miłośników legendarnego modelu Mercedes W124 również ma zasięg ogólnopolski. Warunkiem przystąpienia do klubu jest posiadanie tego modelu auta. Organizacja zajmuje się organizacją zlotów, spotkań klubowych i rajdów samochodowych. Jej zadaniem jest także propagowanie wiedzy o marce Mercedes-Benz oraz gromadzenie i rozpowszechnianie informacji o słynnym modelu W124, który jest protoplastą współczesnej E-klasy. Klub prowadzi stronę www i forum internetowe, na którym można wymieniać się informacjami o tajnikach eksploatacji pojazdów.

Stowarzyszenie MB /8 Club Poland

Inny duży klub modelowy zrzesza przede wszystkim wielbicieli Mercedesów W114 i W115, choć w jego szeregach nie brak też właścicieli innych klasycznych modeli tej marki. Członkowie organizacji mieszkają i działają w różnych częściach kraju. Do tej pory zorganizowali kilkadziesiąt ogólnopolskich zlotów, uczestniczyli w wielu imprezach motoryzacyjnych, a także włączali się do udziału w różnego rodzaju uroczystościach i akcjach charytatywnych. Prowadzą stronę internetową oraz cieszące się dużą popularnością forum z praktycznymi informacjami o różnych modelach Mercedesa. Profil organizacji na Facebooku śledzi blisko 5 tysięcy osób.

Mercedes Toruń Club

Miłośnicy Mercedesa mieszkają także w Toruniu i jego okolicach. Od 2007 roku działają wspólnie pod szyldem Mercedes Toruń Club. Zadanie organizacji to przede wszystkim integracja lokalnego środowiska miłośników marki ze Stuttgardu, wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie eksploatacji kultowych samochodów, a także współpraca z innymi klubami zrzeszającymi fanów Mercedesa w całej Polsce. Klub aktywnie uczestniczy w organizacji ogólnopolskich zlotów dla fanów marki w grodzie Kopernika. Włącza się także w przygotowywanie innych wydarzeń motorowych, w tym zawodów sportowych oraz imprez charytatywnych. Profil klubu na Facebooku śledzi 1,4 tys. osób.

Klub Mercedes Lublin

Kolejna organizacja, która skupia miłośników marki Mercedes, działa prężnie w Lublinie. Jej członkowie spotykają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na miejskich parkingach, biorą też udział we wspólnych przejazdach ulicami miasta. Organizują też własne stoiska na targach motoryzacyjnych, gdzie prezentują między innymi historyczne modele Mercedesów. Prowadzą profil na Facebooku, który obserwuje 2,7 tysiąca użytkowników, mają także własną stronę internetową oraz grupę dyskusyjną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*