Najnowsze

Nowsze auta z potencjałem na youngtimera!

Nowsze auta z potencjałem na youngtimera!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, czy Twoje auto może zostać klasykiem? Zobacz naszą listę pięciu aut, które mogą w przyszłości zasilić szereg youngtimerów. Czy samochód, który posiadasz się do nich zalicza?

W liście nie ma samochodów polskich (większość z nich to już klasyki), oraz uznawanych za 90s youngtimer (np. BMW E34). Oto nasza lista aut, które produkowano na przełomie lat 90tych XX wieku i początków XXI wieku.

  1. Toyota Celica VI

Samochód ma bardzo ciekawą linię, rozbudowaną historię i wiele zadbanych egzemplarzy. Silnik 2,0 Turbo osiągał moc ponad 240 koni mechanicznych i to auto z pewnością zostanie klasykiem. Do miana klasyka będzie też aspirować kolejna wersja Celicy – VII

https://www.instagram.com/p/BzI1xMpCxVO/

2. Alfa Romeo 156 GTA

Dokładnie! Auto będące obiektem żartów będzie niewątpliwie klasykiem ze względu na niebanalną linię, oraz będący białym krukiem silnik o pojemności 3,2 litra (moc? 250 koni mechanicznych!). „Królowa lawet” może niebawem zostać królową spotów i zlotów.

https://www.instagram.com/p/CBWD1y_lbm3/

3. Saab 900 Turbo

To dość niespotykane auto, które warto mieć w swoim garażu. Saaby należą do kategorii tzw. samochodów niezniszczalnych. Ich wygląd jest kontrowersyjny – dla jednych szwedzkie auto jest po prostu brzydkie, inni zachwycają się jego świetną linią. 16to zaworowy silnik pozwala osiągnąć moc 175 koni mechanicznych!

https://www.instagram.com/p/CD_kyx_leg8/

4. Volkswagen Golf III

Choć wielu fanów motoryzacji uznaje to za świętokradztwo, Golf trzeciej generacji niedługo zostanie klasykiem. Doczekali się tego dwaj jego poprzednicy i praktycznie każdy pojazd ze stajni VW w końcu osiągnie miano legendy motoryzacji. Szczególnie popularna będzie zadbana wersja GTI. Do czasu uznania Golfa youngtimerem musi minąć jednak jeszcze trochę lat. Wszystko dlatego, że zaniedbanych egzemplarzy jest jeszcze zbyt dużo.

https://www.instagram.com/p/5kkhkPuads/

5. Opel Vectra B

Szczególnie dwie wersje tego auta będą niedługo idealnymi klasykami. To i500 i i30. Pierwszy z tych silników ma 194KM, drugi 220KM. Vectra B to samochód o bardzo ciekawej linii, z dobrą historią i zadatkami na klasyka. Podobnie jak w przypadku Golfa III, posiadacze muszą odczekać, aż najmniej zadbane sztuki zostaną zezłomowane.

https://www.instagram.com/p/CEPJJfPsThP/

(fot. OSX/wikipedia)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*