Porady

Ubezpieczenie motocykla krok po kroku

Ubezpieczenie motocykla krok po kroku
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Polskie prawo drogowe ściśle reguluje kwestię ubezpieczenia pojazdów mechanicznych. Muszą być nim objęte wszelkie mechaniczne środki transportu dopuszczone do ruchu drogowego. Wśród nich coraz większy odsetek stanowią motocykle. Także one muszą posiadać ważną polisę OC. Dlaczego ubezpieczenie jednośladów jest tak istotne? Przed czym dokładnie chroni?

Ubezpieczenie motocykla – co daje ta polisa?

Obowiązkowym ubezpieczeniem dla motocykli, podobnie jak w przypadku samochodów osobowych jest OC. Polisa ta daje gwarancję wypłaty odszkodowania osobom, które ucierpiały w wyniku zdarzenia drogowego z naszej winy. Warto pamiętać, że jednoślady są narażone na wiele niebezpieczeństw na drodze.

Może być to zarówno stan nawierzchni, jak i również nieuwaga innego użytkownika jezdni. Motocykliści są narażeni na odniesienie różnych obrażeń, ale mogą też być sprawcami kolizji drogowych. Dochodzi do nich najczęściej na wielopasmowych jezdniach. Podczas nieuważnej zmiany pasa drogowego zagrażają oni w bezpośredni sposób innym pojazdom poruszającym się po drodze.

Ubezpieczenie dla motocyklisty jest ważne cały rok i na taki właśnie okres zawierana jest umowa. Nie ma możliwości zakupu czasowego ubezpieczenia. Pomimo że pojazdy są wykorzystywane w zależności od warunków atmosferycznych, niemożliwe jest skrócenie okresu trwania umowy ubezpieczeniowej.

Za brak zakupionej polisy OC kierowcę jednośladu mogą spotkać kary finansowe. Są one nakładane przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Z tego też względu warto zadbać o bieżącą kontrolę stanu ubezpieczenia.

Jak ubezpieczyć swój motocykl?

Aby dokonać zakupu polisy OC dla motocykla, należy zapoznać się z ofertą ubezpieczeniową przygotowaną przez ubezpieczyciela. W LINK4 została ona zindywidualizowana pod kątem posiadaczy jednośladów. Następnie należy podać dane dotyczące pojazdu, takie jak jego model, rok produkcji oraz marka.

Istotną informacją jest także pojemność silnika, ponieważ od niej w głównej mierze uzależniona jest cena ubezpieczenia. Konieczne jest również podanie numeru rejestracyjnego motocykla, liczba miejsc oraz celu, w jakim będzie on wykorzystywany.

Cena ubezpieczenie ustalana jest indywidualnie. Nie można więc przedstawić ogólnego cennika, który zawsze będzie mógł być stosowany. Pod uwagę brana jest historia ubezpieczeniowa właściciela pojazdu, okres bezszkodowej jazda, miejsce zamieszkania oraz wiek i doświadczenie kierowcy. Są to te same czynniki, które mają wpływ na koszt OC w przypadku samochodów osobowych.

Ubezpiecz swój motocykl w LINK4!

W LINK4 przygotowaliśmy ofertę specjalnie dla posiadaczy motocykli. Decydując się na zakup podstawowego ubezpieczenia OC z Programem Pomocy, zyskujesz gwarancję pomocy drogowej na terenie całego kraju i to zaledwie w ciągu 30 minut. Ponadto pomożemy Ci w transporcie uszkodzonego pojazdu do warsztatu czy wymianie opon. Dodatkowo w razie kradzieży lub wypadku będziesz mógł otrzymać samochód zastępczy. Te wszystkie opcje są częścią polisy, więc nie musisz ponosić dodatkowych opłat.

LINK4 oferuje również możliwość zakupienia dodatkowej polisy Auto Assistance oraz NNW. Możesz także stworzyć zindywidualizowany pakiet wraz z obowiązkowym OC. Te dodatkowe ubezpieczenie dają Ci więcej udogodnień oraz przede wszystkim bezpieczeństwa. Wraz z pakietem Auto Assistance zyskujesz pomoc drogową niemalże w całej Europie. Ponadto holowanie do 200 km, dostarczenie paliwa, a w razie kradzieży pojazdu lub wypadku samochód zastępczy lub nocleg.

Polisa na motocykl. Kilka słów na koniec

Warto pamiętać, że jednoślady muszą zostać objęte obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Jeżeli zależy Ci na zwiększeniu zakresu ochrony, w LINK4 możesz zdecydować się na zakup NNW lub polisy Auto Assistance. Więcej na www.link4.pl.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl

Materiał powstał we współpracy z LINK4.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*