Warsztat i eksploatacja

Uwielbiasz jazdę swoim klasykiem? Wychwyć więcej z otoczenia podczas podróży, dzięki nowym wycieraczkom.

Uwielbiasz jazdę swoim klasykiem? Wychwyć więcej z otoczenia podczas podróży, dzięki nowym wycieraczkom.
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zakup klasycznego auta w dobrym stanie to nie lada wyzwanie. Kiedy po żmudnych poszukiwaniach ostatecznie taka sztuka się udaje, właściciela samochodu czeka jeszcze długi i kosztowny proces przywracania danemu modelowi dawnej świetności. Wymieniać stary osprzęt na nowoczesny czy pozostać wiernym klasyce – to pytanie, które często zadają sobie nabywcy. 

Wycieraczki to element zewnętrzny samochody, który jako jeden z pierwszych rzuca się w oczy. Rozważając ich wymianę należy brać pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale i kwestie bezpieczeństwa. 

Samochód klasyczny, czyli jaki?

Pojęcie samochodu klasycznego jest bardzo szerokie. Zawiera się w nim cała gama samochodów, których ogólny podział obejmuje auta określane jako „oldtimer” i „youngtimer”. Widok zabytkowego samochodu na drodze, w obecnych czasach już nikogo nie dziwi. Przyjmuje się, że aby pojazd zyskał miano „olditmera” musi być on wpisany do rejestru zabytków ruchomych. Miłośnicy tych motoryzacyjnych perełek organizują różnego rodzaju zloty, wyścigi czy inne imprezy plenerowe.

Rodzaje wycieraczek do klasyków

Właściciele zabytkowych samochodów często dążą do tego, aby każdą część w posiadanym przez nich modelu była oryginalna lub jak najbardziej zbliżona do oryginału. Nie inaczej jest w przypadku wycieraczek. Należy jednak pamiętać, że nowsze modele wycieraczek to także dużo lepsza widoczność, a co za tym idzie poprawa komfortu jazdy.

Wybierając wycieraczki samochodowe na sklepowych pólkach znajdziemy dwa, podstawowe ich rodzaje. Należą do nich wycieraczki szkieletowe oraz wycieraczki płaskie. Obydwa rodzaje mają swoje wady i zalety. Dzięki specjalnemu mocowaniu do ramienia wycieraczki nie ma przeszkód, by nawet w zabytkowych autach zamontować wycieraczki najnowszej generacji. Kompromisem pomiędzy klasyczną wycieraczka szkieletową, a nowoczesna płaską są wycieraczki hybrydowe. Trudny wybór? Być może nasz ranking najlepszych wycieraczek, w których zestawiliśmy najbardziej polecane modele, będzie dla Ciebie pomocny https://4winds.pl/wycieraczki-samochodowe-ranking

Dlaczego wycieraczki są takie ważne?

Bezpieczeństwo jazdy to nie tylko sprawne światła czy hamulce w dobrym stanie. Brudne szyby oznaczają znaczne pogorszenie pola widzenia kierowcy. Niesie to za sobą konieczność nadmiernego wytężania wzroku przez prowadzącego, a w skrajnych przypadkach może być przyczyną wypadku. Standardowo wycieraczki należy wymieniać co pól roku. Uszkodzone wycieraczki to także ryzyko porysowania szyby, a to już wydatek rzędu kilkuset złotych.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*