Wiadomości

Zabytki na szlaku – motocykle, samochody i ciągniki poczują asfalt pod kołami!

Zabytki na szlaku – motocykle, samochody i ciągniki poczują asfalt pod kołami!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już w ten weekend wystartuje pierwszy Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki. Do startu zarejestrowano blisko 50 zabytkowych pojazdów wyprodukowanych lub zaprojektowanych przed końcem roku 1991.

Stare, ale jare

Tym razem jednak czynnikiem decydującym o wygranej nie będzie szybkość, jednak ilość zwiedzonych obiektów na zaplanowanej trasie. Dodatkowo, samochody zostaną podzielone na kategorie. Trasa rywalizacji obejmuje atrakcje włączone do Dolnośląskiego Szlaku Zabytków Techniki. W sumie wyścig obejmuje 21 dolnośląskich obiektów przemysłowych – między innymi rolniczych, górniczych, rzemieślniczych, czy tych związanych z produkcją papieru.

Jak informuje Piotr Gerber z Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, trasa rajdu i kolejność przejazdu jest całkowicie dowolna. Uczestnicy rajdu mogą zwiedzić atrakcje za darmo. Jednakże, każdy będzie mile widziany na szlaku bez względu na to czy posiada w swoim garażu klasyka.

Finał Dolnośląskiego Rajdu Zabytków Techniki zaplanowany jest na niedzielę 6 września w Młynie Hilberta w Dzierżoniowie. Jest to wyjątkowa okazja, aby zwiedzić dolnośląskie atrakcje przemysłowe – na trasie rajdu znajdzie się wiele interesujących obiektów, których nie może przejść obojętnie żaden fan techniki. Zapraszamy do udziału w tym unikatowym rajdzie!

(fot. pexel.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*