Wiadomości

Ceny klasyków w górę – czy to coraz lepszy sposób na lokowanie pieniędzy?

Ceny klasyków w górę – czy to coraz lepszy sposób na lokowanie pieniędzy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody drożeją z każdym rokiem i – co ciekawe – dotyczy to nie tylko najnowszych modeli, ale również klasycznych, które od dawna nie są produkowane. Dlatego warto zastanowić się nad zainwestowaniem pieniędzy w auto tego typu. 

Klasyczne auto to marzenie wielu osób. Jak się okazuje, może to być nie tylko spełnienie marzeń, ale i świetna lokata kapitału. Wraz ze wzrostem cen praktycznie wszystkich aut drożeją również klasyki, które jeszcze kilka lat temu mogły być nazwane złomem. 

Świetnym przykładem, dlaczego warto inwestować w klasyki, jest Fiat 126p. Ten kultowy model przed laty był wręcz bezwartościowy, a dziś osiąga naprawdę wysokie ceny, które sprawiają, że ktoś, kto kupił go za śmieszne pieniądze kilka lat temu, dziś mógłby naprawdę sporo zarobić. 

Decydując się na lokatę kapitału, warto postawić na jeden z dwóch typów klasycznych modeli. Przede wszystkim drogie są i będą auta rzadkie, które wyprodukowano w niskim nakładzie lub były naprawdę ciekawe, a dziś wiele z nich nie istnieje. Inny typ to auta kultowe, właśnie takie jak popularny maluch.

zdj. główne: Tim Stief/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*