Opłaty i rejestracja

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu klasyka?

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu klasyka?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy samochód należy ubezpieczyć, ale jeśli chodzi o samochody klasyczne, wręcz kolekcjonerskie, ubezpieczenie jest szczególnie ważne. Kradzież, zniszczenie lub stłuczka na wyjątkowym samochodzie boli podwójnie, dlatego zobacz, co warto wiedzieć o ubezpieczeniu klasyków.

Rzetelna wycena

Przy szukaniu ubezpieczyciela ważna jest rzetelna wycena. Warto zadzwonić to kilku firm lub skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, na przykład https://wygodnie.pl, dzięki której znajdziesz tanie ubezpieczenie OC z ofertą najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb. Podczas wyceny różne firmy mogą mieć różne kryteria oraz zakres usług i między innymi dlatego ceny będą odbiegały od siebie. Wybierz taką ofertę, która spełnia najwięcej twoich potrzeb i oczekiwań, ponieważ wybór najtańszego wariantu może oznaczać, że oferta nie zawiera najbardziej potrzebnych udogodnień. W znalezieniu najbardziej opłacalnej propozycji firmy ubezpieczeniowej, pomoże Ci kalkulator ubezpieczenia samochodu. Z jego pomocą łatwo rozważysz wszystkie za i przeciw danej oferty i przeliczyć stosunek ceny do zakresu i jakości usług.

Co powinna zawierać oferta AC dla klasyka?

Przede wszystkim zabytkowe auto powinno być ubezpieczone od wszelkich uszkodzeń lakieru. Nie ma się co czarować, zazdrość i złośliwość niektórych osób może zostawić swój ślad na karoserii auta. Wybicie szyb również będzie bolesnym przypomnieniem o tym, że drogiego, zabytkowego samochodu najlepiej w ogóle nie spuszczać z oka. Na wypadek, jeśli taka sytuacja niestety się zdarzy, dobrze jest mieć możliwość wymiany szyb na koszt ubezpieczyciela. Dodatkowym udogodnieniem jest wymiana koła zapasowego przez serwis, zapewniany z AC. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują właśnie taką usługę, na wypadek przebicia opony lub jej pęknięcia. Wtedy wystarczy telefon do ubezpieczyciela, a on zawiadamia serwis, który przyjeżdża na miejsce zdarzenia i w ramach kosztów ubezpieczenia wymienia koło. To wyjątkowo przydatna usługa, jeśli masz zabytkowe auto, w którym nie ma miejsca na wożenie zapasowego koła lub sprzętu do jego wymiany. Lewarek oraz klucze zajmują sporo miejsca, a w drodze na wystawę trzeba zabrać ze sobą inne potrzebne rzeczy. 

Ubezpieczenie od kradzieży

Każdy miłośnik klasyków wie, że za taki samochód trzeba słono zapłacić. Dlatego zabytkowe samochody to łasy kąsek dla złodziei. Niestety włamania do garażu oraz kradzieże klasycznych aut zdarzają się często, dlatego oferta autocasco, którą wybierzesz, koniecznie musi zawierać ubezpieczenie od kradzieży. W stare auta inwestuje się duże pieniądze i strata takiego samochodu to ogromny cios, zwłaszcza, jeśli był on źródłem dochodu. Dzięki odszkodowaniu, jakie dostaniesz w przypadku kradzieży auta możesz skuteczniej prowadzić poszukiwania oraz zapłacić za inne ewentualne szkody. 

Stare, zabytkowe auta to piękne, ale niestety kosztowne hobby. Aby ograniczyć koszty napraw oraz pokrycia ewentualnych szkód do minimum, warto jest zainwestować w bogatą ofertę OC i AC. Dzięki pełnemu spektrum ubezpieczenia, Twój klasyk będzie gotów na wszystko. Zarysowania lakieru na parkingu lub przez zawistnego sąsiada, wybicie szyb przez znudzonych wandali lub włamanie i kradzież będą oczywiście bolesnymi doświadczeniami, jednak z ubezpieczeniem ich naprawa będzie znacznie łatwiejsza i szybsza. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*