Wiadomości

Mercedes klasy C i BMW serii 2 Coupé – klasyczne nadwozie zdetronizuje SUV-y?

Mercedes klasy C i BMW serii 2 Coupé – klasyczne nadwozie zdetronizuje SUV-y?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiejsi klienci salonów samochodowych zakochali się w SUV-ach, dlatego też nie dziwne jest, że dwa największe niemieckie koncerny motoryzacyjne próbują zapunktować u miłośników miejskich terenówek.

Walka Dawida z Goliatem

Wszystko wskazuje na to, że Mercedes i BMW stoją przed nielada problemem – z roku na rok spada sprzedaż modeli klasy C i coupé serii 2. Dowodem jest przede wszystkim zestawienie najlepiej sprzedających się samochodów na polskim rynku. Aż cztery SUV-y znalazły się w pierwszej dziesiątce. Co więcej, nie pomaga fakt, że rośnie zapotrzebowanie na hybrydy plug-in i samochody elektryczne napędzane przez rządowe subwencje wielu krajów.

Chociaż SUV-y zaskrabiły sobie serca europejczyków, to pomimo wielu modyfikacji nadal są cięższe o ok. 200kg od przeciętnego samochodu. W świecie, w którym producenci walczą o coraz większą wydajność i coraj niższą emisję CO2, mniejsza masa staje się argumentem koronnym przemawiającym za klasycznymi rodzajami nadwozia.

Nic więc dziwnego, że jedne z największych koncernów samochodowych szukają wyjścia z tej trudnej sytuacji na rynku. Mercedes i BMW trafił w czuły punkt swoich miłośników i zaproponował im rozwiązanie idealne – nostalgiczny powrót do klasycznych typów nadwozia oferując przy tym lekkość, której pozazdrościłby każdy SUV. C klasa i coupé serii 2 z pewnością zostaną ciepło przyjętę na rynku.

(fot. pexels.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*