Najstarsze

Najpiękniejsze auta lat 30. XX wieku dostępne na aukcjach internetowych!

Najpiękniejsze auta lat 30. XX wieku dostępne na aukcjach internetowych!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lata 30. XX wieku to okres dużych napięć politycznych, kryzysu i szybkiego rozwoju technologii. Dlatego producenci tworzyli naprawdę wyjątkowe samochody. Przyjrzyjmy się, jakie najpiękniejsze samochody z tego okresu można dziś kupić w internecie.

Lubię przeglądać ogłoszenia z samochodami, bo zawsze może trafić się fajna okazja albo piękny samochód. Podobnie było i w tym przypadku – z tą różnicą, że wybór ciekawego samochodu był jeszcze trudniejszy. Zdziwił mnie spory wybór takich samochodów zarówno w USA, jak i w Europie, a nawet w Polsce. 

Wśród ogłoszeń w większości przewijają się samochody marek, które współcześnie kojarzone są ze Stanami Zjednoczonymi, jednak najpiękniejsze samochody (tak samo jak dziś) zazwyczaj pochodzą ze starego kontynentu i są produkcji marek powszechnie uznawanych za co najmniej premium. 

Bugatti Type 57 roadster

Mawia się, że Polska to centrum odnawiania klasycznych samochodów. Nie powinno więc dziwić, że mamy tutaj sporo ciekawych aut, które spływają z całego świata po to, żeby je odnowić. Mając to na uwadze, nie spodziewałem się zaskoczenia, a jednak… W ogłoszeniu widzimy piękne Bugatti Type 57 w nadwozu stworzonym przez Voll & Ruhrbeck. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, a po analizie zdjęć wręcz nieprawdopodobne jest, że nadwozie jest rzeczywiście od Voll & Ruhrbeck. Nie zmienia to faktu, że jeśli rzeczywiście jest to prawdziwy Type 57, to nawet przerobiony na tę ultrarzadką wersję jest wart fortunę. Auto z ogłoszenia nie jest kompletne, ale sprzedawca może samochód doprowadzić do stanu perfekcyjnego dla przyszłego właściciela. Nie mi dane jest oceniać, czym dokładnie jest ten samochód, ale trzeba przyznać, że jest to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych pojazdów z lat 30. A na pewno najładniejszy na widzianych przeze mnie ogłoszeniach.

Mercedes-Benz 320 Cabriolet B

Przenosząc się za Atlantyk, można przebierać w ogłoszeniach aut przedwojennych. Stany Zjednoczone nie zostały zniszczone przez wojnę, więc auta przedwojenne z USA nie są tak rzadkie jak te z Europy. Mimo wszystko bardzo duża część samochodów jest po przeróbkach i tuningach, które odbierają czar tamtych lat. Na szczęście znalezienie pięknych samochodów też nie jest problemem. Dzięki temu udało mi się trafić na Mercedesa 320 Cabriolet B. Model ten nie był ani najwyżej w hierarchii, ani też bardzo wyjątkowy, jednak linia samochodu przyciąga wzrok, a nadwozie typu kabriolet tylko dodaje mu uroku. Egzemplarz z ogłoszenia wygląda na w pełni sprawny i oryginalny. Nic tylko wsiadać i jechać!

BMW 315/1 

Ostatni przedstawiony samochód jest równie ciekawy. BMW 315/1 jest wyjątkowy z kilku powodów. Jest to pierwszy pojazd z grillem w kształcie nerek. Był to też pierwszy sportowy samochód w dziejach BMW i pierwszy, który startował w wyścigach na torze. Poza tym wyprodukowano ich tylko około 230 sztuk – no i jest piękny. Charakterystyczna sylwetka podbija serca kolejnych pokoleń i starzeje się w bardzo dostojny sposób. Egzemplarz wystawiony na sprzedaż jest, jak zapewnia właściciel, przygotowany do startów w wyścigu Mille Miglia – to wystarczający dowód na to, że jest w stanie oryginalnym i idealnym.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*