Najstarsze

Najstarsze Mercedesy – jakie miały silniki i czym zachwycały

Najstarsze Mercedesy – jakie miały silniki i czym zachwycały
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Mercedes nie raz zachwycił swoich fanów. Nawet najstarsze modele wzbudzały podziw i cieszyły się dużą popularnością. 

To auta, które zadziwiały nie tylko mocą silnika, ale również nietypowym wyglądem i designerskimi rozwiązaniami. Jesteś fanem tej marki? Chcesz dowiedzieć się, jakie modele ukazały się na rynku na przestrzeni lat? W takim razie zapoznaj się z naszą listą najpopularniejszych modeli samochodów od marki Mercedes, które przez lata nie straciły na popularności i wciąż uznawane są za jedne z najciekawszych samochodów pojawiających się na rynku.

Mercedes-Benz W154

Model ten został po raz pierwszy zaprezentowany w 1938 roku. To sportowy Mercedes, który na początku produkcji był wykorzystywany w wyścigach samochodowych. To pojazd, który wyposażony był w nadwozie przestronne z ramą rurową i karoserią z aluminium. Zawieszenie przednie składało się z wahaczy, sprężyny, oraz amortyzatorów hydraulicznych. Samochód ten produkowany był w latach 1938–1939.

Mercedes-Benz 500K 

Pełen elegancji, samochód luksusowy osobowy, który produkowany był w latach 1934–1936. To auto wyróżnia się pięknym i oryginalnym wyglądem, a także wyposażeniem, które wzbudzało zainteresowanie w tamtych czasach.

Model ten wyposażony był w silnik benzynowy o mocy R8. Maksymalna moc w tym modelu wynosiła 160 KM. To samochód, który miał czterobiegową lub pięciobiegową skrzynię manualną. Napęd na tył dawał większa satysfakcję z jazdy. Doskonale sprawdzał się wśród fanów motoryzacji, którzy cenili sobie przede wszystkim wygodę i komfort jazdy.

Mercedes-Benz 540K

Samochód o eleganckim i sportowym wyglądzie, który zaliczany był do samochodów klasy luksusowej. Produkcja tego modelu trwała w latach 1936–1940. 

Samochód wyposażony był w czterobiegową i pięciobiegową skrzynię manualną, napęd na tył, a także zbiornik paliwa 110 l – to wszystko sprawiało, że samochód ten wzbudzał zainteresowanie i cieszył się dużą popularnością wśród fanów szybkiej jazdy. Dostępny był z silnikiem R8 z mocą maksymalną wynoszącą 180 KM przy 3400 obrotach na minutę. Prędkość maksymalna, jaką był w stanie osiągnąć, to 140–170 km/h. Dostępne były modele z miejscem dla dwóch, czerech i siedmiu pasażerów.

Mercedes-Benz 770

Dużą popularnością cieszył się również model Mercedes-Benz 770. To pojazd zaliczany do luksusowych samochodów osobowych. Model ten był produkowany od 1930 do 1943 roku. Na rynku można było spotkać model z silnikiem R8 7,7.  Model ten wyposażony był w pięciostopniową i czterobiegową manualną skrzynię biegów. Klasyczny wygląd nie zadziwiał, jednak był to samochód bardzo komfortowy, który dbał o wygodę kierowcy i pasażerów.

Pierwsza wersja produkowana była w 1930 roku. Do 1938 roku była jedyną na rynku. Jednak pod koniec 1938 roku pojawiła się druga generacja, która wyposażona była w silnik o mocy 155 KM przy 300 obrotach na minutę. Model ten przyciągał do siebie stylowym i eleganckim wyglądem. 

Mercedes-Benz 540K

Zaliczany do luksusowych samochodów, 540K był produkowany od 1936 do 1940 roku. Zachwycał mocą i innymi parametrami, a wzbudzał ciekawość i zachwyt swoim wyglądem. Zaliczany do segmentu F. Ten model dostępny był z silnikiem benzynowym R8 5,4. Dodatkowo na rynku dostępne były modele z cztero- lub pięciobiegową skrzynią manualną.

Przedstawiliśmy jedne z najpopularniejszych modeli Mercedesa, jakie można było spotkać na rynku. To samochody, które cieszą się popularnością i uznaniem. Zachwycają parametrami, a w wielu przypadkach nowoczesnym, eleganckim i designerskim wyglądem. Nic więc dziwnego, że są to samochody, które interesują niemal wszystkich fanów zabytkowych aut.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*