Nieoficjalne

Największe fankluby BMW w Polsce – TOP5

Największe fankluby BMW w Polsce – TOP5
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź, Warszawa, Szczecin, Toruń – miłośnicy pojazdów BMW są w całej Polsce. Łączy ich nie tylko wielka pasja do samochodów z Bawarii, ale też liczne fankluby tej marki. Prezentujemy pięć najprężniej działających klubów BMW nad Wisłą.

Prowadzą fora internetowe, organizują zloty i imprezy integracyjne, pomagają sobie nawzajem, udzielają porad oraz wymieniają się informacjami. Członkowie fanklubów BMW w Polsce to bardzo aktywna i otwarta społeczność, która żyje pasją do motoryzacji. Wiele z tych organizacji stawia sobie za cel walkę z krzywdzącą i stereotypową opinią o kierowcach BMW, którzy postrzegani są przez wielu jako jeżdżący brawurowo, nieprzepisowo i powodujący wiele wypadków. Które z największych klubów BMW w Polsce działają najaktywniej?  

BMW Klub Polska

To oficjalny klub zrzeszający miłośników marki w Polsce, który oficjalnie działa pod skrzydłami niemieckiego producenta aut i motocykli spod znaku BMW. Jest też członkiem grupy europejskich stowarzyszeń BMW Club Europa. Działalność klubu polega na organizacji różnego rodzaju zlotów i imprez. Wśród nich są comiesięczne nieformalne spotkania członków klubów organizowane w różnych miastach polski. Członkowie organizacji wymieniają się nowinkami oraz niosą sobie pomoc w codziennej eksploatacji i serwisowaniu pojazdów. Członkostwo w klubie wiąże się z jednorazową opłatą startową oraz coroczną dotacją. W zamian otrzymujemy zniżki we współpracujących z organizacją firmach oraz możliwość uczestnictwa we wszystkich organizowanych przez klub wydarzeniach.

BMW Klub Łódź

Jedną z najprężniej działających organizacji klubowych BMW w Polsce jest BMW Klub Łódź. Jej początki sięgają 2003 roku. Stowarzyszenie prowadzi otwarte forum, na którym internauci wymieniają się poradami na temat eksploatacji pojazdów. Duża aktywność na portalu uprawnia do zapisania się w szeregi klubu (z członkostwem związana jest comiesięczna opłata). Wśród jego działaczy nie brakuje miłośników klasycznych motoryzacyjnych perełek. Stowarzyszenie organizuje różnego rodzaju zloty i wydarzenia klubowe, w tym imprezy sportowe. Wśród nich są comiesięczne spotkania na łódzkim Motodromie.

BMW Klub Warszawa

Miłośników niemieckiej marki nie brakuje też w stolicy. Założony w 2011 roku BMW Klub Warszawa ma w tej chwili około 200 aktywnych członków i ponad tysiąc sympatyków. Jego profil na Facebooku śledzi blisko 14 tysięcy osób. Klub prowadzi forum internetowe, sklep oraz giełdę. Jest organizatorem szeregu eventów i imprez integracyjnych. Najważniejsza z nich to Przebudzenie ///Mocy, czyli ogólnopolski rodzinny zlot sympatyków BMW, który co roku odbywa się nad Zalewem Zegrzyńskim. W spotkaniu uczestniczą kluby BMW z całego kraju oraz uczestnicy indywidualni.

BMW Klub Szczecin

Kolejny silny przyczółek pasjonatów pojazdów BMW znajduje się w Szczecinie. Działający w tym mieście klub istnieje od 2008 roku. Jego członkowie spotykają się raz w tygodniu. Podczas cyklicznych spotkań, wydarzeń i imprez ćwiczą technikę jazdy i wymieniają wiedzą na temat eksploatacji samochodów. Wśród swoich celów statutowych wymieniają też podejmowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. “Nie pochwalamy wszelakich drogowych szaleństw, pseudo wyczynów oraz zachowań wpływających źle na wizerunek marki BMW” – czytamy na stronie internetowej klubu. Organizacja prowadzi forum internetowe, a także profil na Facebooku, który obserwuje obecnie ponad 11 tysięcy użytkowników.

BMW M-Power Club Toruń

Pasjonatów BMW nie brakuje też w Toruniu. W grodzie Kopernika działa prężnie BMW M-Power Klub, czyli Toruńskie Stowarzyszenie Miłośników Marki BMW. Na Facebooku organizacja ma ponad 23 tysiące aktywnych użytkowników. Prowadzi forum internetowe, którego uczestnicy wymieniają się poradami na temat eksploatacji i tuningu aut oraz prezentują swoje beemki. Członkowie klubu uczestniczą w ogólnopolskich zlotach i sami je organizują. Flagową imprezą stowarzyszenia jest Majówka BMW, która co roku organizowana jest na toruńskim lotnisku.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*