Wydarzenia

Zloty klasyków, które odwołano przez pandemię koronawirusa

Zloty klasyków, które odwołano przez pandemię koronawirusa
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa sprawił, że fani motoryzacji zostali ograbieni z corocznych okazji na spotkanie się w gronie miłośników czterech kółek. Jednymi z najbardziej oczekiwanych wydarzeń są te skupiające swoją uwagę przede wszystkim na klasykach motoryzacyjnych. Które zloty zostały odwołane przez pandemię koronawirusa?

Dwa Tysiące Dwadzieścia

Rok 2020 nie należał do najbardziej udanych, kolejne miesiące począwszy od stycznia przynosiły nam coraz to nowe rewelacje z całego świata. Warto wspomnieć chociażby o kryzysowej sytuacji na bliskim wschodzie, czy groźnych pożarach na terenie Australii. Dla wielu z nas, zwłaszcza tych młodszych, był to najgorszy koszmar, którego mieliśmy nadzieje nigdy nie przeżyć. Życie codzienne stanęło na głowie i z dnia na dzień przyzwyczailiśmy się do wszędobylskiego reżimu sanitarnego i obowiązku noszenia maseczek.

Nie ma wątpliwości, że pod względem gospodarki, najbardziej ucierpiała branża targowa, dla której brak możliwości organizowania wydarzeń publicznych oznacza utratę potężnej części dochodów. W tym artykule zwrócimy uwagę przede wszystkim na zloty skupiające się wokół klasyków historii motoryzacji.

X Jubileuszowy Zlot Pojazdów Zabytkowych

Wydarzenie to organizowane jest przez Mielecki Automobilklub, który “zawodowo” zajmuje się zarażaniem miłością do motoryzacji. Wydarzenie z ubiegłego roku miało zyskać status hucznego święta, a to wszystko za sprawą jubileuszowego, dziesiątego zlotu. Zlotowi towarzyszą zazwyczaj różnego rodzaju konkursy na najładniejsze, najrzadsze i najbardziej wyjątkowe pojazdy. Wszystko okraszone jest świetnym jedzeniem i dobrą muzyką, która zaprasza do tańca.

Zlot klasyków w Poznaniu

Jak przeczytali stali bywalcy poznańskiego wydarzenia – zlot z uwagi na wytyczne epidemiologiczne dotyczące imprez nie odbędzie się w 2020 roku. Zlot klasyków w Poznaniu to coroczny ogólnomarkowy event motoryzacyjny, odbywa się zazwyczaj na zakończenie wakacji. Warto zauważyć, że od 2017 roku impreza odbywa się na lotnisku Żerniki pod Poznaniem. To niestety kolejna ofiara lockdownu na naszej liście.

Motocyklowa Niedziela w Stylu Retro

Wydarzenie znane pod nazwą Motocyklowej Niedzieli w Stylu Retro miało zostać zorganizowane w Puławskim TRZY Korony, na ul. 6 Sierpnia 43b, 24-100 Puławy. Organizatorami zlotu są Klub Motocyklowy VCR „Feniks” oraz Hotel-Browar „Trzy Korony”. Wydarzenie to jest jedną z najbardziej wyjątkowych imprez organizowanych na terenie Polski. Podczas niedzieli w stylu retro można natrafić na jedne z najbardziej unikatowych zabytków motoryzacyjnych. Jeśli się odbędzie w tym roku, nie może Cię tutaj zabraknąć! 

32nd Techno-Classica Essen, Niemcy

To wydarzenie zorganizowane na terenie naszych zachodnich sąsiadów należy do jednych z najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie. To prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników historii motoryzacji. Na terenie wystawowym znajdują się najrzadsze samochody, motocykle, czy inne pojazdy mechaniczne. Techno Classica w Essen uważane jest za wiodące targi klasycznej motoryzacji na świecie. Międzynarodowi wystawcy i kluby prezentują m.in. klasykę samochodów, auta prestiżowe i motocykle. Dzięki wielu różnorodnym segmentom Techno Classica stanowi centralne miejsce spotkań i centrum handlowe branży. Zwiedzający mogli spodziewać się spektakularnych prezentacji i wielu innych atrakcji, w tym wielu ciekawych konkursów z nagrodami.

Warsaw Oldtimer Show

To wydarzenie sprawia, że Warsaw Expo zamienia się w raj dla miłośników motoryzacji i prezentuje ponad 1500 legendarnych samochodów zabytkowych, a także motocykle o łącznej wartości ponad 75 milionów euro! Niestety, podobnie jak w przypadku innych wydarzeń na naszej liście, wydarzenie to nie mogło się odbyć z powodu lockdownu i obostrzeń.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*