Wydarzenia

Spoty fanów klasyków – gdzie spotykają się pasjonaci?

Spoty fanów klasyków – gdzie spotykają się pasjonaci?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wiek nie gra tutaj roli, liczy się pasja do starych samochodów! Sprawdź, gdzie odbywają się spoty fanów klasyków! Jeśli jesteś pasjonatem old i youngtimerów może podjedź do Bystrzycy Kłodzkiej?

Często pod gołym niebem, nie zawsze w największych miastach. W skrócie opis tego, gdzie możesz spotkać spoty fanów klasyków! Oczywiście nie może zabraknąć największych polskich miast jak Warszawa, czy Kraków. Jest także coś mniejszego jak już wspomniana Bystrzyca Kłodzka i jej znane wielu pasjonatom klasyków “zakończenie sezonu”. Sprawdź dokładnie, w jakich miejscach czekają na Ciebie dziesiątki staruszków, często w nienaruszonym stanie!

  1. Youngtimer Warsaw

Cykliczne spotkania fanów i pasjonatów motoryzacji XX wieku. Spoty odbywają się od kwietnia do września, w okresie zimowym są one zawieszone. Gdzie możesz zobaczyć wyjątkowe pojazdy? Przede wszystkim na błoniach PGE Narodowego w każdą środę o godzinie 19:00. Jeśli wolisz niedzielę, spotkania odbywają się na warszawskim Powiślu przy Kruczkowskiego. Wystarczy, że w jednym z dwóch dni w okresie letnim przyjedziesz na miejsce. Możesz liczyć na dziesiątki niezwykłych rozwiązań konstrukcyjnych ubiegłego wieku! 

  1. Krakowskie Klasyki Nocą

Maluchy, Trabanty, Garbusy, Fiaty 125p, ale i Mustangi z lat 60. Właśnie takie pojazdy zobaczysz, kiedy odwiedzisz Krakowskie Klasyki Nocą organizowane przez Fundację Krakowskie Klasyki. Spotkania mają charakter otwarty, każdy może w nich wziąć udział! Oczywiście wstęp jest bezpłatny. Wyjątkowe towarzystwo, rozmowy i dyskusje z pasjonatami dawnej motoryzacji, wymiana doświadczeń oraz oczywiście podziwianie konstrukcji na czterech kołach. Tego lata spotkanie odbyło się między innymi przed Tauron Areną w Krakowie. W czwartkowe wieczory w okresie letnim możesz zobaczyć nieco mniejszą grupę miłośników klasyków pod C.H. Plaza!

  1. Youngtimers Trójmiasto

Charakter tych spotkań jest bardzo podobny jak tych z Warszawy. Sezon rozpoczyna się na początku kwietnia i kończy w październiku. Przez ten czas cyklicznie “pod chmurką” spotykają się w różnych miejscach Gdańska i Gdyni. Nie brakuje większych zgromadzeń, jak te pod ERGO Areną, gdzie dziesiątki jak nie setki old i youngtimerów królują na parkingu przed halą widowiskową. Czego możesz się spodziewać, biorąc udział w zlocie starych aut? Przede wszystkim dobrej zabawy i możliwości wymiany doświadczeń z innymi. Oczywiście nie brakuje wyjątkowych rozwiązań konstrukcyjnych ubiegłego wieku na czele z autami Milicji, czy ZOMO oczywiście z pełnym osprzętem – nawet do kierowania ruchem! Niewątpliwie udaną i cieszącą się dużą popularnością imprezą jest wyjazd klasyków na ulicę trójmiasta w Halloween. Często nie brak na nadwoziu dodatkowych “strasznych” dekoracji!

  1. Poznańskie Klasyki Nocą

Kultowe samochody z dawnych lat, a wśród nich prawdziwe perełki. Tak w skrócie można opisać Poznańskie Klasyki Nocą. Cykliczne spoty, które odbywają się w każdy czwartek w okresie letnim. Przeważnie fani motoryzacji zbierają się pod Stadionem Miejskim. Co ciekawe, Poznaniacy uwielbiają te zloty. W wydarzeniu biorą udział starsi, młodsi, a nawet ci, którzy samochody sprzed 30 lat widzieli wcześniej tylko w grach, czy czasopismach. Na uwagę zasługuje sytuacja na każdym zlocie, kiedy swoje 5 minut mają inne pojazdy sprzed lat jak rowery, czy motocykle.

  1. Częstochowski Ruch Klasyków

Inicjatywa zrzeszająca właścicieli klasycznych samochodów. W tym wydarzeniu udział mogą brać auta wyprodukowane przed 1993 rokiem. Cykliczna impreza ma swój początek 7 kwietnia każdego roku. Trwa wtedy przez cały dzień, pozostałe spoty w lecie organizowane są już wieczorami. Częstochowa nie słynie jedynie ze zlotów, organizowane są tam również rajdy klasyków. Najciekawszą propozycją może być dla Ciebie dwudniowy FotoRajd. Możesz wpaść na zakończenie sezonu, które przeważnie jest na przełomie października i listopada.

Pozostałe miejsca spotów fanów klasyków w naszym kraju

W naszym kraju jest kilka nieco mniejszych imprez, gdzie główną rolę odgrywają klasyczne samochody. To między innymi wspomniany już zlot klasyków w Bystrzycy Kłodzkiej organizowany od pięciu lat. Również pod Ślężą co roku czekają na miłośników i posiadaczy starych samochodów przy okazji Gminnych Dożynek. Zlot klasyków ma miejsce także w Skierniewicach, a w Sosnowcu odbywa się Moto Legends – wystawa pojazdów klasycznych!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*