Automobilkluby

Karta PZM – dlaczego warto ją wyrabiać?

Karta PZM – dlaczego warto ją wyrabiać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Tańsze OC w Compensie i nie tylko! Mając kartę członkowską PZM (Polskiego Związku Motorowego), możesz liczyć na sporo promocji, obniżek, czy nawet tańszych gazet o motoryzacji!

Najpierw kilka słów o tym, czym jest karta PZM i jak ją wyrobić? Wystarczy dołączyć do automobilklubu lub innego klubu motorowego będącego własnością Polskiego Związku Motorowego. Po opłaceniu składki w przeciągu 3 tygodni otrzymasz kartę PZM. Jest ona ważna rok. Aby ją przedłużyć, znów musisz opłacić składkę, ale naprawdę warto. Karta wielkością przypomina zwykły dowód osobisty. Okazujesz ją zawsze wtedy, kiedy oczekujesz zniżek. Na przykład, gdy przedstawiciel Compensy przyjeżdża do Ciebie, aby omówić warunki ubezpieczenia Twojego samochodu.

Jakie korzyści płyną z wyrobienia karty PZM?

Jest tego naprawdę sporo, opisanie każdej korzyści zajęłoby trochę czasu. Dlatego też kilka zostanie przedstawionych szerzej, a reszta w formie listy. Zapraszamy do czytania!

Pierwszą korzyścią jest PZM Assistance dla pojazdów w kraju i za granicą. Wszystkie Twoje samochody zostaną objęte pakietem Assistance w naprawdę korzystnych cenach. Możesz wybrać opcję na miesiąc lub rok i ubezpieczyć każdy samochód! Co ważne, możesz przypisać ochronę do bliskiej osoby lub do konkretnego pojazdu. Nie ma tutaj znaczenia wiek pojazdu! Czeka na Ciebie zarówno pomoc w holowaniu samochodu do 1000 km, jak i pomoc medyczna w kraju i za granicą za sprawą PZM Bon Voyage (oczywiście należy opłacić odpowiednią składkę).

Następną korzyścią są rabaty w składkach OC, na jakie możesz liczyć, będąc członkiem PZM i wybierając ofertę firmy Compensa. Główną zniżką jest 20% rabat na OC dla klasyków. Ubezpieczysz tam także każdy inny pojazd, wtedy zniżka będzie wynosić już nieco mniej, bo 10%. Po okazaniu karty PZM przedstawicielowi całkowicie zmieni się taryfa od firmy ubezpieczeniowej na campery, motocykle i samochody ciężarowe – oczywiście z korzyścią dla Ciebie. Bardzo ciekawą propozycją jest także zniżka 3×30%. Chodzi tutaj o to, że jeśli masz ponad 30 lat i Twój pojazd również, otrzymujesz 30% rabaty na OC. PZM zawiązał współpracę również z inną firmą ubezpieczeniową – jest to Benefia. Tam także czeka na Ciebie rabat w wysokości 20% na ubezpieczenie OC klasyka.

Ciekawym, a zarazem bardzo przydatnym rabatem jest 10% zniżka na ubezpieczenie domu lub mieszkania w Compensie. W ten zakres wchodzą różnego rodzaju budowle i nieruchomości, nie jest to jedynie budynek, w którym mieszkasz. Co ważne, dziesięcioprocentowy rabat naliczany jest niezależnie od już istniejących ofert i zniżek. Czasem można więc trafić na świetną ofertę, z której nie sposób nie skorzystać!

Pozostałe korzyści z kartą PZM

Lista jest naprawdę długa, wiele ze zniżek obejmuje aspekty życia codziennego jak zniżka na przejazdy komunikacją miejską. Sprawdź dokładnie każdy z rabatów!

 • -10% w aplikacji na przejazdy FLIXBUS,
 • 28% rabatu na prenumeratę AUTOMOBILISTY,
 • 5% rabatu na rejsy wycieczkowe w Atlas Tours,
 • 12% zniżki przy wynajmowaniu pokoju w MARITIM HOTELS,
 • 10% na prom i specjalne ceny wycieczek w Stena Line,
 • nawet -25% w salonach Vision Express na okulary, oprawki, soczewki i szkła,
 • sieć hoteli HP Park Hotel – 12% rabatu na pokój i 10% rabatu na usługi gastronomiczne,
 • HOTEL PZM w Lublinie – 10% zniżki na pobyt,
 • JuraPark Krasiejów, Bałtów, Solec – 15% zniżki,
 • hotel HILTON GARDEN INN – specjalne ceny,
 • Bałtowski Kompleks Turystyczny – „Bajkowa Zima” -15% i 25% na inne atrakcje,
 • taniej 120zł rocznie za abonament Cyfrowego Polsatu,
 • stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska – 15% mniej za karnet,
 • taniej 120zł rocznie za abonament w PLUS GSM,
 • Harmony Polish Hotels – 10% zniżki na pobyt.

Sporo tych korzyści prawda? Nic dziwnego, że coraz szersze grono posiadaczy klasyków (motocykli i samochodów) decyduje się wyrabiać karty PZM. Co ważne, nie musisz mieć klasyka, aby dołączyć do klubu. Jeśli tylko jesteś ich fanem, często pojawiasz się na imprezach, wyścigach, czy zlotach – możesz wesprzeć działalność klubu, a przy okazji otrzymać sporo ciekawych ofert, które zostały opisane powyżej. Jest to opłacalne zarówno dla całej organizacji Polskiego Związku Motorowego jak i dla Ciebie! 

(fot. materiały PZM)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*