Automobilkluby

Kluby PZM w województwie kujawsko-pomorskim – tam możesz się zapisać

Kluby PZM w województwie kujawsko-pomorskim – tam możesz się zapisać
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kluby Polskiego Związku Motorowego to świetna okazja, by poznać innych równie zapalonych miłośników czterech kółek i dać coś od siebie dla lokalnej społeczności motomaniaków. W województwie kujawsko-pomorskim istnieje kilka prężnie działających organizacji należących do PZM. Oto lista najciekawszych pozycji.

Stowarzyszenie MX OTOPIT Toruń

Jak z pewnością się domyślasz, pierwsza pozycja na naszej liście dotyczy klubu zrzeszonego wokół zawodów PitBike. Co ważne, jest to najliczniejsza i najsilniejsza reprezentacja tej dyscypliny w Polsce. To świetna okazja, by zasmakować wyścigów i liznąć współzawodnictwa w towarzystwie zapalonych zawodników bez konieczności wydawania horrendalnych sum pieniędzy. Dzięki doświadczonym instruktorom, bardzo szybko wskoczysz na minimotocykl i staniesz przed szansą wystartowania w swoim pierwszym poważnym wyścigu! 

Automobilklub Kujawsko-Pomorski

To klub powstały 29 czerwca 2010 roku z inicjatywy młodych i ambitnych miłośników motoryzacji pochodzących w większości z bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Ogromną zaletą automobilklubów jest to, że każdy członek ma prawo proponować i wprowadzać nowe kierunki działania, nowe formy zmierzające do poprawy bezpieczeństwa i wiele więcej. Klub pozostaje otwarty dla wszystkich miłośników motoryzacji, którzy chcieliby zaangażować się w życie lokalnej społeczności. Co ważne, możesz realizować się jako sędzia samochodowy, motocyklowy, kartingowy czy też kontroler techniczny. 

Brodnickie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych 

Kolej na propozycję dla fanów klasycznych samochodów. Brodnickie stowarzyszenie znane jest z prężnie działającej organizacji przeróżnych wydarzeń w świecie zabytkowej motoryzacji. Klub jest otwarty na nowe twarze i chętnie przywita także osoby nieposiadające jeszcze swoich własnych klasycznych czterech kółek. Jednym z ważnych punktów życia społeczności są comiesięczne spotkania, podczas których odbywają się honorowe przejazdy miastem. Poza tym każdego roku organizowane są zloty z udziałem najróżniejszych zabytków motoryzacyjnych. 

Automobilklub Bydgoski

To jedno z najstarszych tego typu stowarzyszeń na terenie Polski. Po raz pierwszy światło dzienne ujrzało w 1929 roku i od tamtej pory zajmuje się między innymi popularyzacją sportów motorowych, turystyki i kultury motoryzacyjnej. To właśnie ten klub jest odpowiedzialny za prowadzenie kartodrom Bydgoszcz, na którym organizowane są najróżniejsze wydarzenia ze świata motoryzacji i motorsportu. Wewnątrz automobilklubu znajdziemy kilka komisji, które odpowiedzialne są za poszczególne działania członków. Zapisując się, z pewnością nie będziesz narzekać na nudę!

(fot.pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*